gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dagelijkse Wantijzwemmer springt voor 1000ste keer het water in

Dordtenaar Ivo van Dijk gaat zaterdag voor de 1000ste keer het Wantij in om te gaan zwemmen. Hij doet dat iedere dag. Voor zijn gezondheid. Hij staat inmiddels bekend als de Wantijzwemmer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ik ben begonnen toen ik hoorde dat ik dezelfde kwalen had als mijn moeder. Hart- en vaatziekte, suiker, noem maar op”, zegt Ivo van Dijk. Hij wilde gezonder gaan leven. “Dat jaar zou mijn moeder 82 zijn geworden dus besloot ik 82 dagen te gaan zwemmen. Het is een beetje uit de hand gelopen.”

Van Dijk gaat vrijwel iedere dag zwemmen. Vandaag is dat niet anders. Vanaf zijn vaste startplek op de kop van de Loswalweg dook hij het Wantij in. Inmiddels draagt hij wel een wetsuit: “Het scheelt, maar het zwemt niet zo lekker”. Afgelopen maandag zwom hij nog zonder.

Morgen is het dus de 1000ste keer. Het weer zit niet mee. Koude en natte sneeuw staan hem dan te wachten. “Dat is wel kicken; zwemmen met sneeuw”, zegt Van Dijk. Om 13.00 uur duikt hij het Wantij in, ter hoogte van camping ‘t Vissertje aan de Loswalweg.

Lees ook

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.