gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dagelijkse Wantijzwemmer springt voor 1000ste keer het water in

Dordtenaar Ivo van Dijk gaat zaterdag voor de 1000ste keer het Wantij in om te gaan zwemmen. Hij doet dat iedere dag. Voor zijn gezondheid. Hij staat inmiddels bekend als de Wantijzwemmer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ik ben begonnen toen ik hoorde dat ik dezelfde kwalen had als mijn moeder. Hart- en vaatziekte, suiker, noem maar op”, zegt Ivo van Dijk. Hij wilde gezonder gaan leven. “Dat jaar zou mijn moeder 82 zijn geworden dus besloot ik 82 dagen te gaan zwemmen. Het is een beetje uit de hand gelopen.”

Van Dijk gaat vrijwel iedere dag zwemmen. Vandaag is dat niet anders. Vanaf zijn vaste startplek op de kop van de Loswalweg dook hij het Wantij in. Inmiddels draagt hij wel een wetsuit: “Het scheelt, maar het zwemt niet zo lekker”. Afgelopen maandag zwom hij nog zonder.

Morgen is het dus de 1000ste keer. Het weer zit niet mee. Koude en natte sneeuw staan hem dan te wachten. “Dat is wel kicken; zwemmen met sneeuw”, zegt Van Dijk. Om 13.00 uur duikt hij het Wantij in, ter hoogte van camping ‘t Vissertje aan de Loswalweg.

Lees ook

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.