gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dagelijkse Wantijzwemmer springt voor 1000ste keer het water in

Dordtenaar Ivo van Dijk gaat zaterdag voor de 1000ste keer het Wantij in om te gaan zwemmen. Hij doet dat iedere dag. Voor zijn gezondheid. Hij staat inmiddels bekend als de Wantijzwemmer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ik ben begonnen toen ik hoorde dat ik dezelfde kwalen had als mijn moeder. Hart- en vaatziekte, suiker, noem maar op”, zegt Ivo van Dijk. Hij wilde gezonder gaan leven. “Dat jaar zou mijn moeder 82 zijn geworden dus besloot ik 82 dagen te gaan zwemmen. Het is een beetje uit de hand gelopen.”

Van Dijk gaat vrijwel iedere dag zwemmen. Vandaag is dat niet anders. Vanaf zijn vaste startplek op de kop van de Loswalweg dook hij het Wantij in. Inmiddels draagt hij wel een wetsuit: “Het scheelt, maar het zwemt niet zo lekker”. Afgelopen maandag zwom hij nog zonder.

Morgen is het dus de 1000ste keer. Het weer zit niet mee. Koude en natte sneeuw staan hem dan te wachten. “Dat is wel kicken; zwemmen met sneeuw”, zegt Van Dijk. Om 13.00 uur duikt hij het Wantij in, ter hoogte van camping ‘t Vissertje aan de Loswalweg.

Lees ook

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.