gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dagelijkse Wantijzwemmer springt voor 1000ste keer het water in

Dordtenaar Ivo van Dijk gaat zaterdag voor de 1000ste keer het Wantij in om te gaan zwemmen. Hij doet dat iedere dag. Voor zijn gezondheid. Hij staat inmiddels bekend als de Wantijzwemmer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ik ben begonnen toen ik hoorde dat ik dezelfde kwalen had als mijn moeder. Hart- en vaatziekte, suiker, noem maar op”, zegt Ivo van Dijk. Hij wilde gezonder gaan leven. “Dat jaar zou mijn moeder 82 zijn geworden dus besloot ik 82 dagen te gaan zwemmen. Het is een beetje uit de hand gelopen.”

Van Dijk gaat vrijwel iedere dag zwemmen. Vandaag is dat niet anders. Vanaf zijn vaste startplek op de kop van de Loswalweg dook hij het Wantij in. Inmiddels draagt hij wel een wetsuit: “Het scheelt, maar het zwemt niet zo lekker”. Afgelopen maandag zwom hij nog zonder.

Morgen is het dus de 1000ste keer. Het weer zit niet mee. Koude en natte sneeuw staan hem dan te wachten. “Dat is wel kicken; zwemmen met sneeuw”, zegt Van Dijk. Om 13.00 uur duikt hij het Wantij in, ter hoogte van camping ‘t Vissertje aan de Loswalweg.

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.