gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dagelijkse Wantijzwemmer springt voor 1000ste keer het water in

Dordtenaar Ivo van Dijk gaat zaterdag voor de 1000ste keer het Wantij in om te gaan zwemmen. Hij doet dat iedere dag. Voor zijn gezondheid. Hij staat inmiddels bekend als de Wantijzwemmer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ik ben begonnen toen ik hoorde dat ik dezelfde kwalen had als mijn moeder. Hart- en vaatziekte, suiker, noem maar op”, zegt Ivo van Dijk. Hij wilde gezonder gaan leven. “Dat jaar zou mijn moeder 82 zijn geworden dus besloot ik 82 dagen te gaan zwemmen. Het is een beetje uit de hand gelopen.”

Van Dijk gaat vrijwel iedere dag zwemmen. Vandaag is dat niet anders. Vanaf zijn vaste startplek op de kop van de Loswalweg dook hij het Wantij in. Inmiddels draagt hij wel een wetsuit: “Het scheelt, maar het zwemt niet zo lekker”. Afgelopen maandag zwom hij nog zonder.

Morgen is het dus de 1000ste keer. Het weer zit niet mee. Koude en natte sneeuw staan hem dan te wachten. “Dat is wel kicken; zwemmen met sneeuw”, zegt Van Dijk. Om 13.00 uur duikt hij het Wantij in, ter hoogte van camping ‘t Vissertje aan de Loswalweg.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.