Dordrecht, Netherlands

Dak- en thuislozen krijgen vaccin dankzij 'prikbus'

Een speciale 'prikbus' van het Rode Kruis gaat in Dordrecht op zoek naar dak- en thuislozen om hen te vaccineren tegen het coronavirus. Dinsdag stond de grote witte bus bij het Leger des Heils in het Kromhout.
Sander Verrips | 1 juni 2021 17:25 | Aangepast op 1 juni 2021 17:25
"Op deze manier proberen we mensen te bereiken die doorgaans moeilijk te contacten zijn voor zorgpartners," zegt Cees Vermeer van de GGD. "Dus dak- en thuislozen en mensen uit het buitenland die hier werken. Wij proberen zelf naar deze mensen toe te gaan."

Voor dinsdag is dus gekozen voor het Leger des Heils. "We hebben met zorgpartners gekeken naar de plekken waar zij bij elkaar komen," zegt Vermeer. Volgens programmamanager vaccineren Leon van Noort probeert de GGD iedereen te bereiken die een vaccin wil. Er bestaat volgens hem een kans dat de prikbus een tweede ronde maakt. "We onderhouden contact met alle locatiehoofden. We proberen iedereen te helpen, of dat nu op de vaste locatie is of hier."

Sporthal Oranje-Wit

Sinds deze maandag zijn er twee van die officiële priklocaties in Dordrecht. De sporthal van Oranje-Wit is een week later dan gepland in gebruik genomen. "We zijn afhankelijk van het aantal vaccins en vorige week konden we nog niet open met meerdere straten. Dan heeft het geen zin om open te gaan," zegt GGD-medewerker Robbin.

In die sporthal worden nu 150 prikken per uur gezet en dat is nog niet het maximum. "Het komt nu neer op 1.800 prikken per dag en we willen naar ruim 3.000. Maar dan zijn we afhankelijk van het aantal vaccins."

Lees ook

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...