Dordrecht, Netherlands

Dak- en thuislozen opvangen moet anders

Dat was het onderwerp van het politiek café in DOOR. Inge Stevens van de PvdA zet zich hier al jaren voor in. Nog steeds kan de opvang van daklozen beter volgens haar.
Alka Goos | 14 juni 2019 16:40 | Aangepast op 14 juni 2019 16:40
Het Leger des Heils doet goed werk volgens Stevens, maar toch moeten we als stad ook gaan kijken naar andere mogelijkheden om mensen op te vangen. Belangrijk hierbij is meer expertise om mensen op onder andere psychisch gebied te begeleiden. Ter inspiratie was Bram van zorgboerderij BijBram aanwezig. Een plek waar iedereen terecht kan. Volgens Stevens zou zoiets voor Dordrecht en omstreken een aanwinst zijn.

In een nog uit te komen film van RTV Dordrecht spraken we met meerdere dak- en thuislozen uit Dordt. Ook hierin kwam pijnlijk naar voren dat een hoop dingen nog niet goed gaan. Zo vertelde Bruce dat doordat iedereen bij elkaar gezet wordt, je elkaar makkelijk meesleept: "Je ziet ze soms wel eens met zijn drieën weg gaan om te gebruiken ja."&t=64s

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...