Dordrecht, Netherlands

"Dakloosheid zal toenemen"

Als het Rijk het tekort voor de voorziening Beschermd Wonen niet aanvult, zal de dakloosheid in de regio toenemen. Deze voorspelling deed rayonmanager Krol van het Leger des Heils in het programma Studio De Witt van Drechtstad FM. Hij sprak van een acuut probleem.
arjan Verwoerd | 9 mei 2015 12:07 | Aangepast op 9 mei 2015 12:07
Afgelopen week luidde wethouder Lambregts de noodklok over een tekort van 4 miljoen euro bij het Beschermd Wonen in de Drechtsteden, waardoor 140 mensen in de tweede helft van dit jaar niet meer verzorgd kunnen worden. “Veel van die mensen zitten in een kwetsbare groep en zullen terugvallen en op straat terecht komen.”

“Mijn hoop is gevestigd op staatssecretaris Van Rijn dat hij eind deze maand het probleem heeft opgelost en we meer geld krijgen”, aldus Krol. “Anders zullen de gemeenten het zelf moeten oplossen. Linksom of rechtsom moet er een oplossing komen.”

Lees hier het eerdere  nieuws over de tekorten bij Beschermd Wonen http://www.rtvdordrecht.nl/zorgen-over-beschermd-wonen/nieuws/item?207051

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 24 nov 2025 17:00

Lees ook

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...

Man opgepakt die pinde in Ajax-fanshop met gestolen pas Dordtse school

De politie heeft de man aangehouden die afgelopen zomer een pinpas van een Dordtse basisschool heeft...

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Net voor de Drechttunnel op de A16 zijn meerdere voertuigen met elkaar in botsing gekomen, waaronder...

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...