gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling diefstal kentekenplaten

Het aantal kentekenplaten dat in Dordrecht wordt gestolen blijft afnemen. Vorig jaar zijn 74 platen van auto's afgehaald. Een jaar eerder waren dat er 84. In 2014 ging het nog om 137 nummerborden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Da Vinci College is vrijdag de actie 'geef autokrakers geen kans' gestart. Autogebruikers kunnen vanaf volgende week naar de school komen om hun kentekenplaten vast te laten zetten door leerlingen. De actie is bedoeld om te voorkomen dat kentekenplaten gestolen worden.

Wethouder Peter Heijkoop gaf het startsein voor de actie, een initiatief van de school in samenwerking met de gemeente en politie. Dit is de tweede keer dat de actie plaatsvindt. Vorig jaar hebben 150 mensen van de mogelijkheid gebruik gemaakt hun kenteken vast te laten zetten. "Het was toen echt een succes, mensen stonden in de file voor de garage", zegt Klaas Poker, docent van het Da Vinci College. De school hoopt dat er ook dit jaar weer veel mensen op de actie afkomen. "Het is ook fijn voor ons als school om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Je ziet dat de leerlingen echt in een garage aan het werk zijn."

Volgens de politie is een dergelijke actie nodig omdat het te vaak voorkomt dat kentekenplaten verloren gaan of gestolen worden. "Vaak is de nasleep voor auto-eigenaren lastig, omdat zij in de eerste plaats nieuwe platen moeten aanvragen en in de tweede plaats ook te maken kunnen krijgen met bijvoorbeeld parkeerbonnen. Zij zijn niet verantwoordelijk voor de overtredingen of eventuele misdrijven die zijn gepleegd, maar hebben daar wel de ellende van", vertelt persvoorlichter Henk van der Velde van politie Rotterdam-Rijnmond.

Lees ook

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

De eindexamens komen er weer aan en dat is een spannende tijd voor veel leerlingen. Zo ook voor de studenten van het mavo op het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam. Maar wat opvallend is, de school heeft al twee jaar op rij een honderd procent slagingspercentage tijdens de eindexamens.

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.