gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling diefstal kentekenplaten

Het aantal kentekenplaten dat in Dordrecht wordt gestolen blijft afnemen. Vorig jaar zijn 74 platen van auto's afgehaald. Een jaar eerder waren dat er 84. In 2014 ging het nog om 137 nummerborden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Da Vinci College is vrijdag de actie 'geef autokrakers geen kans' gestart. Autogebruikers kunnen vanaf volgende week naar de school komen om hun kentekenplaten vast te laten zetten door leerlingen. De actie is bedoeld om te voorkomen dat kentekenplaten gestolen worden.

Wethouder Peter Heijkoop gaf het startsein voor de actie, een initiatief van de school in samenwerking met de gemeente en politie. Dit is de tweede keer dat de actie plaatsvindt. Vorig jaar hebben 150 mensen van de mogelijkheid gebruik gemaakt hun kenteken vast te laten zetten. "Het was toen echt een succes, mensen stonden in de file voor de garage", zegt Klaas Poker, docent van het Da Vinci College. De school hoopt dat er ook dit jaar weer veel mensen op de actie afkomen. "Het is ook fijn voor ons als school om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Je ziet dat de leerlingen echt in een garage aan het werk zijn."

Volgens de politie is een dergelijke actie nodig omdat het te vaak voorkomt dat kentekenplaten verloren gaan of gestolen worden. "Vaak is de nasleep voor auto-eigenaren lastig, omdat zij in de eerste plaats nieuwe platen moeten aanvragen en in de tweede plaats ook te maken kunnen krijgen met bijvoorbeeld parkeerbonnen. Zij zijn niet verantwoordelijk voor de overtredingen of eventuele misdrijven die zijn gepleegd, maar hebben daar wel de ellende van", vertelt persvoorlichter Henk van der Velde van politie Rotterdam-Rijnmond.

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.