gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling diefstal kentekenplaten

Het aantal kentekenplaten dat in Dordrecht wordt gestolen blijft afnemen. Vorig jaar zijn 74 platen van auto's afgehaald. Een jaar eerder waren dat er 84. In 2014 ging het nog om 137 nummerborden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Da Vinci College is vrijdag de actie 'geef autokrakers geen kans' gestart. Autogebruikers kunnen vanaf volgende week naar de school komen om hun kentekenplaten vast te laten zetten door leerlingen. De actie is bedoeld om te voorkomen dat kentekenplaten gestolen worden.

Wethouder Peter Heijkoop gaf het startsein voor de actie, een initiatief van de school in samenwerking met de gemeente en politie. Dit is de tweede keer dat de actie plaatsvindt. Vorig jaar hebben 150 mensen van de mogelijkheid gebruik gemaakt hun kenteken vast te laten zetten. "Het was toen echt een succes, mensen stonden in de file voor de garage", zegt Klaas Poker, docent van het Da Vinci College. De school hoopt dat er ook dit jaar weer veel mensen op de actie afkomen. "Het is ook fijn voor ons als school om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Je ziet dat de leerlingen echt in een garage aan het werk zijn."

Volgens de politie is een dergelijke actie nodig omdat het te vaak voorkomt dat kentekenplaten verloren gaan of gestolen worden. "Vaak is de nasleep voor auto-eigenaren lastig, omdat zij in de eerste plaats nieuwe platen moeten aanvragen en in de tweede plaats ook te maken kunnen krijgen met bijvoorbeeld parkeerbonnen. Zij zijn niet verantwoordelijk voor de overtredingen of eventuele misdrijven die zijn gepleegd, maar hebben daar wel de ellende van", vertelt persvoorlichter Henk van der Velde van politie Rotterdam-Rijnmond.

Lees ook

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.