gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling diefstal kentekenplaten

Het aantal kentekenplaten dat in Dordrecht wordt gestolen blijft afnemen. Vorig jaar zijn 74 platen van auto's afgehaald. Een jaar eerder waren dat er 84. In 2014 ging het nog om 137 nummerborden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Da Vinci College is vrijdag de actie 'geef autokrakers geen kans' gestart. Autogebruikers kunnen vanaf volgende week naar de school komen om hun kentekenplaten vast te laten zetten door leerlingen. De actie is bedoeld om te voorkomen dat kentekenplaten gestolen worden.

Wethouder Peter Heijkoop gaf het startsein voor de actie, een initiatief van de school in samenwerking met de gemeente en politie. Dit is de tweede keer dat de actie plaatsvindt. Vorig jaar hebben 150 mensen van de mogelijkheid gebruik gemaakt hun kenteken vast te laten zetten. "Het was toen echt een succes, mensen stonden in de file voor de garage", zegt Klaas Poker, docent van het Da Vinci College. De school hoopt dat er ook dit jaar weer veel mensen op de actie afkomen. "Het is ook fijn voor ons als school om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Je ziet dat de leerlingen echt in een garage aan het werk zijn."

Volgens de politie is een dergelijke actie nodig omdat het te vaak voorkomt dat kentekenplaten verloren gaan of gestolen worden. "Vaak is de nasleep voor auto-eigenaren lastig, omdat zij in de eerste plaats nieuwe platen moeten aanvragen en in de tweede plaats ook te maken kunnen krijgen met bijvoorbeeld parkeerbonnen. Zij zijn niet verantwoordelijk voor de overtredingen of eventuele misdrijven die zijn gepleegd, maar hebben daar wel de ellende van", vertelt persvoorlichter Henk van der Velde van politie Rotterdam-Rijnmond.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.