gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling diefstal kentekenplaten

Het aantal kentekenplaten dat in Dordrecht wordt gestolen blijft afnemen. Vorig jaar zijn 74 platen van auto's afgehaald. Een jaar eerder waren dat er 84. In 2014 ging het nog om 137 nummerborden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Da Vinci College is vrijdag de actie 'geef autokrakers geen kans' gestart. Autogebruikers kunnen vanaf volgende week naar de school komen om hun kentekenplaten vast te laten zetten door leerlingen. De actie is bedoeld om te voorkomen dat kentekenplaten gestolen worden.

Wethouder Peter Heijkoop gaf het startsein voor de actie, een initiatief van de school in samenwerking met de gemeente en politie. Dit is de tweede keer dat de actie plaatsvindt. Vorig jaar hebben 150 mensen van de mogelijkheid gebruik gemaakt hun kenteken vast te laten zetten. "Het was toen echt een succes, mensen stonden in de file voor de garage", zegt Klaas Poker, docent van het Da Vinci College. De school hoopt dat er ook dit jaar weer veel mensen op de actie afkomen. "Het is ook fijn voor ons als school om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Je ziet dat de leerlingen echt in een garage aan het werk zijn."

Volgens de politie is een dergelijke actie nodig omdat het te vaak voorkomt dat kentekenplaten verloren gaan of gestolen worden. "Vaak is de nasleep voor auto-eigenaren lastig, omdat zij in de eerste plaats nieuwe platen moeten aanvragen en in de tweede plaats ook te maken kunnen krijgen met bijvoorbeeld parkeerbonnen. Zij zijn niet verantwoordelijk voor de overtredingen of eventuele misdrijven die zijn gepleegd, maar hebben daar wel de ellende van", vertelt persvoorlichter Henk van der Velde van politie Rotterdam-Rijnmond.

Lees ook

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.