gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling vroegtijdig schoolverlaters

Het aantal leerlingen in Zuid Holland Zuid dat zonder startkwalificatie het onderwijs verlaat is verder gedaald. Voor het eerst ligt het percentage iets onder het landelijke gemiddelde.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De regio telt nu 724 vroegtijdig schoolverlaters. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers over schooljaar 2013-2014. De cijfers zijn vandaag gepresenteerd. De uitval ligt nu op alle fronten binnen de door de minister gestelde norm. Voorgaande jaren was dat nog niet op alle onderwijsniveaus het geval. Een vroegtijdig schoolverlater is een jongere onder de 23 die zonder werk zit en ook geen diploma heeft op minimaal havo, vwo of mbo2-niveau. Die zogenoemde startkwalificatie wordt in heel Europa gezien als een minimale opleiding die nodig is om werk te vinden. De grootste uitval vindt plaats bij jongeren op mbo1-niveau. Een deel stroomt niet door, omdat ze het hogere mbo2-niveau niet aankunnen. ROC Davinci werkt samen met de gemeente om deze jongeren aan een baan te helpen. Voor scholen is het ook in financieel opzicht van belang om binnen de normen van het ministerie te blijven. Scholen die dat niet voor elkaar krijgen worden gekort op hun inkomsten. Ook dreigt een tekort aan nieuwe leerlingen, omdat ouders hun kind naar een school sturen waar goede resultaten worden bereikt.


Lees ook

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.