gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daling vroegtijdig schoolverlaters

Het aantal leerlingen in Zuid Holland Zuid dat zonder startkwalificatie het onderwijs verlaat is verder gedaald. Voor het eerst ligt het percentage iets onder het landelijke gemiddelde.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De regio telt nu 724 vroegtijdig schoolverlaters. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers over schooljaar 2013-2014. De cijfers zijn vandaag gepresenteerd. De uitval ligt nu op alle fronten binnen de door de minister gestelde norm. Voorgaande jaren was dat nog niet op alle onderwijsniveaus het geval. Een vroegtijdig schoolverlater is een jongere onder de 23 die zonder werk zit en ook geen diploma heeft op minimaal havo, vwo of mbo2-niveau. Die zogenoemde startkwalificatie wordt in heel Europa gezien als een minimale opleiding die nodig is om werk te vinden. De grootste uitval vindt plaats bij jongeren op mbo1-niveau. Een deel stroomt niet door, omdat ze het hogere mbo2-niveau niet aankunnen. ROC Davinci werkt samen met de gemeente om deze jongeren aan een baan te helpen. Voor scholen is het ook in financieel opzicht van belang om binnen de normen van het ministerie te blijven. Scholen die dat niet voor elkaar krijgen worden gekort op hun inkomsten. Ook dreigt een tekort aan nieuwe leerlingen, omdat ouders hun kind naar een school sturen waar goede resultaten worden bereikt.


Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.