Dordrecht, Netherlands

Damesvoetbal in trek bij Oranje-Wit

Jaren was voetbal alleen voor mannen, tegenwoordig zijn vrouwen ook niet meer weg te slaan op het grasveld. De Dordtse voetbalclub Oranje-Wit maakt zelfs reclame voor het damesvoetval. Er staat namelijk een groot bord langs de N3 om meiden naar de club te halen.
Jordy Nijenhuis | 16 juli 2019 17:20 | Aangepast op 16 juli 2019 17:20
“Het is de bedoeling dat we met het bord meer meiden aan het voetballen te krijgen. Dat hoeft niet persé bij onze club te zijn," vertelt clubvoorzitter Jan-Willem Bozuwa.


Door het WK vrouwenvoetbal en de reclame die club maakt komen er al wel aanmeldingen binnen, maar wat Bozuwa betreft mag dat nog wel wat meer. “Ik vind dat we daar als Dordtse verenigingen meer in moeten samenwerken en samen, als dat lukt één team kunnen vormen. Het is namelijk nog best moeilijk om met het aantal leden een meidenteam te vormen.”


De meiden spelen al in verschillende competities ondanks dat er best nog wel verschil tussen het mannen- en vrouwenvoetbal zit. “Als je naar een vrouwenwedstrijd kijkt zie je nog wel verschil in in niveau. Het zal een kwestie van tijd zijn voordat dat gelijk ligt."


Lees ook

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Excelsior (2-2)

FC Dordrecht-trainer Dirk Kuijt koestert het 2-2 gelijkspel van zijn ploeg Excelsior zaterdag. “Dat ...

FC Dordrecht en Excelsior in evenwicht bij eerste oefenduel in eigen stadion

Het oefenduel tussen FC Dordrecht en Excelsior zaterdag is onbeslist gebleven: 2-2. Namens de ploeg ...

Hoe kinderen een steekpartij verwerken: 'Schrik niet als je kind dit naspeelt op school'

In de pauze van een schoolmusical in Alblasserdam werd woensdagavond een leraar neergestoken toen hi...

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...