gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damiatebrug wordt ‘vernieuwd’

Buurtbewoners maken zich zorgen over de plannen met de Damiatebrug

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Bij deze historische brug wordt het ophaalmechanisme vervangen.Het bestaande hydraulische systeem is versleten en maakt plaats voor een nieuw elektrisch mechanisme. Dit moet op korte termijn plaatsvinden. Tegelijkertijd worden voorzieningen getroffen om in de toekomst de bediening van de brug op afstand te kunnen regelen. Mogelijk duurt dit nog enkele jaren, maar als dat gebeurt moeten volgens de regels daar ook slagbomen worden geplaatst, met alles wat daar aan vast zit zoals bv. knipperlichten. De buurtbewoners maken zich nu ernstige zorgen over de aantasting van het historische aanzicht van de karakteristieke brug. De welstandscommissie en Monumentenzorg hebben inmiddels wel ingestemd met de plannen. De gemeente oriënteert zich nu op mogelijkheden om de veiligheidseisen zo verantwoord mogelijk in te vullen en zegt nog te gaan overleggen met de buurtbewoners.

Lees ook

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan Rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.