gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damiatebrug wordt ‘vernieuwd’

Buurtbewoners maken zich zorgen over de plannen met de Damiatebrug

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Bij deze historische brug wordt het ophaalmechanisme vervangen.Het bestaande hydraulische systeem is versleten en maakt plaats voor een nieuw elektrisch mechanisme. Dit moet op korte termijn plaatsvinden. Tegelijkertijd worden voorzieningen getroffen om in de toekomst de bediening van de brug op afstand te kunnen regelen. Mogelijk duurt dit nog enkele jaren, maar als dat gebeurt moeten volgens de regels daar ook slagbomen worden geplaatst, met alles wat daar aan vast zit zoals bv. knipperlichten. De buurtbewoners maken zich nu ernstige zorgen over de aantasting van het historische aanzicht van de karakteristieke brug. De welstandscommissie en Monumentenzorg hebben inmiddels wel ingestemd met de plannen. De gemeente oriënteert zich nu op mogelijkheden om de veiligheidseisen zo verantwoord mogelijk in te vullen en zegt nog te gaan overleggen met de buurtbewoners.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.