gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damiatebrug wordt ‘vernieuwd’

Buurtbewoners maken zich zorgen over de plannen met de Damiatebrug

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Bij deze historische brug wordt het ophaalmechanisme vervangen.Het bestaande hydraulische systeem is versleten en maakt plaats voor een nieuw elektrisch mechanisme. Dit moet op korte termijn plaatsvinden. Tegelijkertijd worden voorzieningen getroffen om in de toekomst de bediening van de brug op afstand te kunnen regelen. Mogelijk duurt dit nog enkele jaren, maar als dat gebeurt moeten volgens de regels daar ook slagbomen worden geplaatst, met alles wat daar aan vast zit zoals bv. knipperlichten. De buurtbewoners maken zich nu ernstige zorgen over de aantasting van het historische aanzicht van de karakteristieke brug. De welstandscommissie en Monumentenzorg hebben inmiddels wel ingestemd met de plannen. De gemeente oriënteert zich nu op mogelijkheden om de veiligheidseisen zo verantwoord mogelijk in te vullen en zegt nog te gaan overleggen met de buurtbewoners.

Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.