gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dankzij 'quarantainer' kunnen bewoners Dubbelmonde hun familie weer zien

fef0498537c958e43b644994ceb84a1c

Sinds de uitbraak van het coronavirus kunnen bewoners van verzorgingstehuizen hun familie niet meer zien. Maar door de komst van de 'quarantainer' kan dat bij Dubbelmonde weer wel.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daar is vrijdag een container neergezet, waardoor de bewoners in quarantaine alsnog bezoek kunnen ontvangen. "In de container is een huiskamer nagebootst met plexiglas ertussen", legt Mark Vosseman van Dubbelmonde uit. "Zo kunnen mensen voor het eerst weer familieleden in real life ontmoeten."

Inmiddels hebben de bewoners al wekenlang hun geliefden buiten het zorgcentrum niet meer gezien. "We hebben wel tientallen iPads gefaciliteerd. Maar elkaar in het echt zien is toch anders dan door een scherm. Dat is nu mogelijk."

De eerste bezoekers konden maandag langs komen. "De eerste bezoekjes waren gaaf. Je kan zien dat mensen elkaar lang niet gezien hebben en elkaar missen. We krijgen zeer positieve reacties op beide locaties."

Zowel bij Dubbelmonde als Crabbehoven, beide onderdeel van de Protestante Zorggroep Crabbehoff (PZC), staat een quarantainer.

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.