gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dankzij 'quarantainer' kunnen bewoners Dubbelmonde hun familie weer zien

fef0498537c958e43b644994ceb84a1c

Sinds de uitbraak van het coronavirus kunnen bewoners van verzorgingstehuizen hun familie niet meer zien. Maar door de komst van de 'quarantainer' kan dat bij Dubbelmonde weer wel.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daar is vrijdag een container neergezet, waardoor de bewoners in quarantaine alsnog bezoek kunnen ontvangen. "In de container is een huiskamer nagebootst met plexiglas ertussen", legt Mark Vosseman van Dubbelmonde uit. "Zo kunnen mensen voor het eerst weer familieleden in real life ontmoeten."

Inmiddels hebben de bewoners al wekenlang hun geliefden buiten het zorgcentrum niet meer gezien. "We hebben wel tientallen iPads gefaciliteerd. Maar elkaar in het echt zien is toch anders dan door een scherm. Dat is nu mogelijk."

De eerste bezoekers konden maandag langs komen. "De eerste bezoekjes waren gaaf. Je kan zien dat mensen elkaar lang niet gezien hebben en elkaar missen. We krijgen zeer positieve reacties op beide locaties."

Zowel bij Dubbelmonde als Crabbehoven, beide onderdeel van de Protestante Zorggroep Crabbehoff (PZC), staat een quarantainer.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.