Dordrecht, Netherlands

Danny Makkelie klaar voor debuut op EK: ‘Fantastisch om mee te maken’

Dordtenaar Danny Makkelie staat op het punt om te beginnen aan zijn eerste eindtoernooi als scheidsrechter. Hij is een van de achttien arbiters die de UEFA heeft geselecteerd om op het EK te fluiten. In talkshow ‘Op1’ liet Makkelie weten daar klaar voor te zijn.
Robin Nanninga | 2 juni 2021 11:45 | Aangepast op 2 juni 2021 11:45
Makkelie was samen met collega Björn Kuipers te gast in het praatprogramma. In 2018 was de 38-jarige Dordtenaar nog onderdeel van ‘Team Kuipers’ op het WK, nu heeft hij voor het eerst zijn eigen team achter zich. “Fantastisch dat ik dit mee mag maken”, zei hij hierover bij ’Op1’.

Binnen zijn team werd grensrechter Mario Diks vervangen door Jan de Vries, nadat Diks een doelpunt van Cristiano Ronaldo miste in de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Portugel en Servië. Makkelie: “Dat zijn geen beslissingen die je over één nacht ijs neemt. Je gaat voor het beste team, dat je blindelings kan vertrouwen.”

De Dordtenaar vliegt voor de start van het EK – vrijdag 11 juni – naar Istanbul: de thuisbasis voor alle scheidsrechters. Welke wedstrijden hij mag fluiten, hoort hij enkele dagen vooraf.

Het EK is voor hem geslaagd als hij met zijn team een goede prestatie heeft geleverd. De finale fluiten zou natuurlijk een droom zijn, al gunt hij het landgenoot Kuipers ook. “Ik kan nog wel tien jaar door, voor hem is het waarschijnlijk z’n laatste kans.”

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

Lees ook

1880 nieuwbouwhuizen en duidelijkheid voor scholen en sportverenigingen: dit is het plan voor Sliedrecht-Noord

Na een tijd van schetsen en ideeën, is het plan voor Sliedrecht-Noord letterlijk tastbaar geworden. ...

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Indrukwekkend superjacht op wielen naar volgende bestemming

Het duurt nog een jaar of twee voordat superjacht Y729 kan varen, maar de plaatjes van de immense bo...

Brand in huis na aansteken open haard

In een huis aan de P.C. Hooftlaan in Papendrecht heeft maandagavond brand gewoed. Bij het aansteken ...

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: aannemer doet aangifte

Het aannemingsbedrijf dat betrokken is bij de bouw van het Dordthuis heeft aangifte gedaan van inbra...