gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dans en muziek verbinden oud en jong

29a95edb0289e2eaf37631031b4b1556.jpg

Het leek wel feest donderdagochtend in Parkhoff in Dubbeldam. Het verzorgingshuis, dat onderdak biedt aan ouderen met beginnende dementie, kreeg schoolkinderen en een theatergroep op bezoek.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Muziektheater PRA trekt met de voorstelling 'Kijk in mijn ogen' door het land en donderdag was dus Parkhoff aan de beurt. Doel van de voorstelling is om jong en oud met elkaar te verbinden.

Zowel de ouderen als de kinderen van de Dordtse Vrije School hadden hun aandeel los van elkaar in de dagen voorafgaand geoefend, maar troffen elkaar pas in de voorstelling.


Positieve emotie

"Dans en muziek zijn de verbindende elementen. Er ontstaat non-verbaal contact en de ouderen beleven de bijkomende aanraking als een zeer positieve emotie", zegt Monique Masselink van PRA.

De kinderen maken inderdaad veel los bij de ouderen, die tijdens de voorstelling zichtbaar opleven. "Geweldig", zegt er een. "Wanneer komen ze weer?"


Ook Joyce van der Linden van Parkhoff bevestigt dat de kinderen veel losmaken. "Wij zien dat al als we een dagje naar de dierentuin gaan. Zodra er kinderen zijn hebben onze ouderen geen aandacht meer voor de dieren."

De kinderen zelf zijn ook enthousiast: "Erg leuk om voor en met ze te dansen", klinkt het in koor. "Mooi om te zien hoe actief die oude mensen nog zijn. En ze zijn natuurlijk zelf ook jong geweest."

PRA Muziektheater zal in Dordrecht dit jaar nog optreden in twee andere woonzorgcentra. Data zijn nog niet bekend.
61cdbed3e337016876cad2245523cbd3.jpg

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.