gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dans en muziek verbinden oud en jong

29a95edb0289e2eaf37631031b4b1556

Het leek wel feest donderdagochtend in Parkhoff in Dubbeldam. Het verzorgingshuis, dat onderdak biedt aan ouderen met beginnende dementie, kreeg schoolkinderen en een theatergroep op bezoek.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Muziektheater PRA trekt met de voorstelling 'Kijk in mijn ogen' door het land en donderdag was dus Parkhoff aan de beurt. Doel van de voorstelling is om jong en oud met elkaar te verbinden.

Zowel de ouderen als de kinderen van de Dordtse Vrije School hadden hun aandeel los van elkaar in de dagen voorafgaand geoefend, maar troffen elkaar pas in de voorstelling.


Positieve emotie

"Dans en muziek zijn de verbindende elementen. Er ontstaat non-verbaal contact en de ouderen beleven de bijkomende aanraking als een zeer positieve emotie", zegt Monique Masselink van PRA.

De kinderen maken inderdaad veel los bij de ouderen, die tijdens de voorstelling zichtbaar opleven. "Geweldig", zegt er een. "Wanneer komen ze weer?"


Ook Joyce van der Linden van Parkhoff bevestigt dat de kinderen veel losmaken. "Wij zien dat al als we een dagje naar de dierentuin gaan. Zodra er kinderen zijn hebben onze ouderen geen aandacht meer voor de dieren."

De kinderen zelf zijn ook enthousiast: "Erg leuk om voor en met ze te dansen", klinkt het in koor. "Mooi om te zien hoe actief die oude mensen nog zijn. En ze zijn natuurlijk zelf ook jong geweest."

PRA Muziektheater zal in Dordrecht dit jaar nog optreden in twee andere woonzorgcentra. Data zijn nog niet bekend.
61cdbed3e337016876cad2245523cbd3

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.