gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dans en muziek verbinden oud en jong

29a95edb0289e2eaf37631031b4b1556

Het leek wel feest donderdagochtend in Parkhoff in Dubbeldam. Het verzorgingshuis, dat onderdak biedt aan ouderen met beginnende dementie, kreeg schoolkinderen en een theatergroep op bezoek.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Muziektheater PRA trekt met de voorstelling 'Kijk in mijn ogen' door het land en donderdag was dus Parkhoff aan de beurt. Doel van de voorstelling is om jong en oud met elkaar te verbinden.

Zowel de ouderen als de kinderen van de Dordtse Vrije School hadden hun aandeel los van elkaar in de dagen voorafgaand geoefend, maar troffen elkaar pas in de voorstelling.


Positieve emotie

"Dans en muziek zijn de verbindende elementen. Er ontstaat non-verbaal contact en de ouderen beleven de bijkomende aanraking als een zeer positieve emotie", zegt Monique Masselink van PRA.

De kinderen maken inderdaad veel los bij de ouderen, die tijdens de voorstelling zichtbaar opleven. "Geweldig", zegt er een. "Wanneer komen ze weer?"


Ook Joyce van der Linden van Parkhoff bevestigt dat de kinderen veel losmaken. "Wij zien dat al als we een dagje naar de dierentuin gaan. Zodra er kinderen zijn hebben onze ouderen geen aandacht meer voor de dieren."

De kinderen zelf zijn ook enthousiast: "Erg leuk om voor en met ze te dansen", klinkt het in koor. "Mooi om te zien hoe actief die oude mensen nog zijn. En ze zijn natuurlijk zelf ook jong geweest."

PRA Muziektheater zal in Dordrecht dit jaar nog optreden in twee andere woonzorgcentra. Data zijn nog niet bekend.
61cdbed3e337016876cad2245523cbd3

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.