gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dans en muziek verbinden oud en jong

29a95edb0289e2eaf37631031b4b1556

Het leek wel feest donderdagochtend in Parkhoff in Dubbeldam. Het verzorgingshuis, dat onderdak biedt aan ouderen met beginnende dementie, kreeg schoolkinderen en een theatergroep op bezoek.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Muziektheater PRA trekt met de voorstelling 'Kijk in mijn ogen' door het land en donderdag was dus Parkhoff aan de beurt. Doel van de voorstelling is om jong en oud met elkaar te verbinden.

Zowel de ouderen als de kinderen van de Dordtse Vrije School hadden hun aandeel los van elkaar in de dagen voorafgaand geoefend, maar troffen elkaar pas in de voorstelling.


Positieve emotie

"Dans en muziek zijn de verbindende elementen. Er ontstaat non-verbaal contact en de ouderen beleven de bijkomende aanraking als een zeer positieve emotie", zegt Monique Masselink van PRA.

De kinderen maken inderdaad veel los bij de ouderen, die tijdens de voorstelling zichtbaar opleven. "Geweldig", zegt er een. "Wanneer komen ze weer?"


Ook Joyce van der Linden van Parkhoff bevestigt dat de kinderen veel losmaken. "Wij zien dat al als we een dagje naar de dierentuin gaan. Zodra er kinderen zijn hebben onze ouderen geen aandacht meer voor de dieren."

De kinderen zelf zijn ook enthousiast: "Erg leuk om voor en met ze te dansen", klinkt het in koor. "Mooi om te zien hoe actief die oude mensen nog zijn. En ze zijn natuurlijk zelf ook jong geweest."

PRA Muziektheater zal in Dordrecht dit jaar nog optreden in twee andere woonzorgcentra. Data zijn nog niet bekend.
61cdbed3e337016876cad2245523cbd3

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.