Dordrecht, Netherlands

Dat wordt weer vogels tellen !!

Euro Birdwatch komt er weer aan. Ook dit jaar doet de Vogelwerkgroep Biesbosch zaterdag 5 oktober weer mee aan deze internationale vogelteldag.
Gert van der Steen | 30 september 2019 14:20 | Aangepast op 30 september 2019 14:20
In 40 landen in Europa worden deze dag trekvogels geteld. In Nederland op meer dan 150 plaatsen.

Deze tijd van het jaar is er bij uitstek voor geschikt nu de vogels overtrekken op weg naar hun overwinteringsplek of vanuit het hoge noorden tijdelijk bij ons neerstrijken. Vorig jaar werden er ruim 1.3 miljoen geteld in 207 soorten.

De Vogelwerkgroep Biesbosch staat zaterdag 5 oktober om 7.30 uur klaar op de Tongplaat bij het ‘van der Neut-bankje’. Dat is bij de doorstroomopning met de Nieuwe Merwede. Het tellen gaat door tot 15.00 uur.

Vogelbescherming Nederland maakt op zaterdagavond de top tien van de meest getelde soorten bekend.

Lees ook

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Een slijterij aan het Van Eesterenplein in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Daarbij is gedrei...