Dordrecht, Netherlands

DaVinci College gaat goed voorbereid het nieuwe schooljaar in

Het was de afgelopen weken rustig op de schoolpleinen, maar het nieuwe schooljaar is begonnen en dus lijkt het flink druk. Zo ook bij het DaVinci College, maar lang niet alle leerlingen lopen rond op maandagochtend. De school heeft namelijk verschillende coronamaatregelen ingevoerd om de drukte in te dammen.
Emma Meijer | 31 augustus 2020 15:20 | Aangepast op 31 augustus 2020 15:20
“Eén van de belangrijkste maatregelen is dat we het aantal leerlingen zo goed mogelijk spreiden. We beperken de aantallen die tegelijk op het Leerpark aanwezig zijn,” legt onderwijsadviseur Remko Keizerwaard uit.

De lokalen zijn vooraf coronaproof gemaakt, zegt docent Ruda-Ann Vledder: “We vangen leerlingen op bij de deur en begeleiden ze dan naar hun lokalen voor hun introductie.”

De school zegt veel geleerd te hebben uit het afgelopen half jaar, waardoor ze nu goed voorbereid zijn op het nieuwe schooljaar. “We laten alle schooljaren zeker naar school komen, maar we zorgen voor een goede balans tussen offline en online.”

De leerlingen kregen maandochtend een kleinschalige lunch in Café Leo op het Leerpark. “Het is hier wel wat rustiger dan normaal ja. Veel handen wassen, wel anders dan anders. Maar ik krijg wel een goede indruk van de school, want er is veel ruimte voor persoonlijke aandacht,” zegt een leerling.

De school maakt een balans tussen online theorielessen met bijvoorbeeld filmpjes, en praktijklessen op school voor verdere uitleg aan leerlingen, zegt Keizerwaard: “We hebben nu eerst dit half jaar op deze manier ingepland zodat we rust en duidelijkheid hebben over de eerste twee onderwijsperiodes.”


&t=23s

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...