gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DaVinci College voorbeeld MBO

Het DaVInci College is het voorbeeld MBO van Nederland volgens de Sociaal Economische Raad (SER). Directeur Peter Vrancken van het DaVinci College is daar buitengewoon trots op. "We zijn er trots op, omdat het de SER is die het zegt. Zij zijn de werkgevers en werknemers van Nederland."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De school heeft de benoeming volgens de directeur te danken aan de hybride leeromgeving die het Leerpark biedt. Vrancken: "Dat wilzeggen dat onderwijs en bedrijven samen komen, samen werken en samen innoveren en samen ondernemen. Als het DaVinci College bieden we dan ook opleidingen waar de beroepspraktijk centraal staat."

Ook onderwijswethouder Peter Heijkoop is trots op de goede kwalificatie van de MBO-school. "Hier wordt op een hele effectieve manier gewerkt aan die mismatch. Studenten leren hier wat het bedrijfsleven nodig heeft. Dat sluit één op één aan, niet alleen studenten zijn daar razend enthousiast over, maar ook het bedrijfsleven en ook wij als gemeente zien dat graag omdat het werkloosheid voorkomt en de mismatch verkleind."

Volgens

Lees ook

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland.jpg

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

pichelruilwinkel.png

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.