gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Davinci en Cios Goes slaan de handen ineen

7e793a73420d0b22ce3df3a403dc62c9

De bestuurders van het Davinci college en Scalda hebben afgelopen vrijdag een intentieverklaring ondertekend met betrekking tot de samenwerking met Cios Goes. De opleidingen van Sport en Bewegen en het Cios gaat verder onder de naam Cios Zuid-west Nederland.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Met het tekenen van deze overeenkomst wordt de samenwerking tussen de scholen nu realiteit. Het samenwerkingscollege zal voor studenten beginnen in 2020. Voor de huidige studenten zal er niks veranderen. De toekomstige studenten krijgt een groter aanbod in profielen.

Cios Goes is een onderdeel van onderwijsinstelling Scalda en heeft momenteel een locatie in Goes en in Roosendaal. Kees Verburg, bestuurssecretaris van het Davinci college, zegt dat er lange tijd gesprekken plaatsvonden tussen beide partijen. “Ze hadden nog niet eerder samengewerkt. Cios zocht een nieuwe samenwerkingspartner en Davinci wilde deze positie graag overnemen.”

Hendrik-Jan van Arenthals is voorzitter van het college van bestuur van Scalda en is een van de personen die de verklaring heeft ondertekend. Hij zegt:”Door de opleidingen samen verder te combineren, kunnen wij een breder en kwalitatief sterker onderwijsaanbod bieden.”

Peter Vrancken, voorzitter van het college van het Davinci, is van mening dat door het samenwerkingscollege er meerdere voordelen zullen zijn voor de scholen. “De bundeling van expertise zal een extra impuls geven aan de opleidingen Sport en Bewegen.”

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”