Dordrecht, Netherlands

Davinci en Cios Goes slaan de handen ineen

De bestuurders van het Davinci college en Scalda hebben afgelopen vrijdag een intentieverklaring ondertekend met betrekking tot de samenwerking met Cios Goes. De opleidingen van Sport en Bewegen en het Cios gaat verder onder de naam Cios Zuid-west Nederland.
Jerom Huijskens | 18 maart 2019 17:33 | Aangepast op 18 maart 2019 17:33
Met het tekenen van deze overeenkomst wordt de samenwerking tussen de scholen nu realiteit. Het samenwerkingscollege zal voor studenten beginnen in 2020. Voor de huidige studenten zal er niks veranderen. De toekomstige studenten krijgt een groter aanbod in profielen.

Cios Goes is een onderdeel van onderwijsinstelling Scalda en heeft momenteel een locatie in Goes en in Roosendaal. Kees Verburg, bestuurssecretaris van het Davinci college, zegt dat er lange tijd gesprekken plaatsvonden tussen beide partijen. “Ze hadden nog niet eerder samengewerkt. Cios zocht een nieuwe samenwerkingspartner en Davinci wilde deze positie graag overnemen.”

Hendrik-Jan van Arenthals is voorzitter van het college van bestuur van Scalda en is een van de personen die de verklaring heeft ondertekend. Hij zegt:”Door de opleidingen samen verder te combineren, kunnen wij een breder en kwalitatief sterker onderwijsaanbod bieden.”

Peter Vrancken, voorzitter van het college van het Davinci, is van mening dat door het samenwerkingscollege er meerdere voordelen zullen zijn voor de scholen. “De bundeling van expertise zal een extra impuls geven aan de opleidingen Sport en Bewegen.”

Lees ook

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...