gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Davinci en Cios Goes slaan de handen ineen

7e793a73420d0b22ce3df3a403dc62c9

De bestuurders van het Davinci college en Scalda hebben afgelopen vrijdag een intentieverklaring ondertekend met betrekking tot de samenwerking met Cios Goes. De opleidingen van Sport en Bewegen en het Cios gaat verder onder de naam Cios Zuid-west Nederland.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Met het tekenen van deze overeenkomst wordt de samenwerking tussen de scholen nu realiteit. Het samenwerkingscollege zal voor studenten beginnen in 2020. Voor de huidige studenten zal er niks veranderen. De toekomstige studenten krijgt een groter aanbod in profielen.

Cios Goes is een onderdeel van onderwijsinstelling Scalda en heeft momenteel een locatie in Goes en in Roosendaal. Kees Verburg, bestuurssecretaris van het Davinci college, zegt dat er lange tijd gesprekken plaatsvonden tussen beide partijen. “Ze hadden nog niet eerder samengewerkt. Cios zocht een nieuwe samenwerkingspartner en Davinci wilde deze positie graag overnemen.”

Hendrik-Jan van Arenthals is voorzitter van het college van bestuur van Scalda en is een van de personen die de verklaring heeft ondertekend. Hij zegt:”Door de opleidingen samen verder te combineren, kunnen wij een breder en kwalitatief sterker onderwijsaanbod bieden.”

Peter Vrancken, voorzitter van het college van het Davinci, is van mening dat door het samenwerkingscollege er meerdere voordelen zullen zijn voor de scholen. “De bundeling van expertise zal een extra impuls geven aan de opleidingen Sport en Bewegen.”

Lees ook

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."