gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Davinci en Cios Goes slaan de handen ineen

7e793a73420d0b22ce3df3a403dc62c9

De bestuurders van het Davinci college en Scalda hebben afgelopen vrijdag een intentieverklaring ondertekend met betrekking tot de samenwerking met Cios Goes. De opleidingen van Sport en Bewegen en het Cios gaat verder onder de naam Cios Zuid-west Nederland.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Met het tekenen van deze overeenkomst wordt de samenwerking tussen de scholen nu realiteit. Het samenwerkingscollege zal voor studenten beginnen in 2020. Voor de huidige studenten zal er niks veranderen. De toekomstige studenten krijgt een groter aanbod in profielen.

Cios Goes is een onderdeel van onderwijsinstelling Scalda en heeft momenteel een locatie in Goes en in Roosendaal. Kees Verburg, bestuurssecretaris van het Davinci college, zegt dat er lange tijd gesprekken plaatsvonden tussen beide partijen. “Ze hadden nog niet eerder samengewerkt. Cios zocht een nieuwe samenwerkingspartner en Davinci wilde deze positie graag overnemen.”

Hendrik-Jan van Arenthals is voorzitter van het college van bestuur van Scalda en is een van de personen die de verklaring heeft ondertekend. Hij zegt:”Door de opleidingen samen verder te combineren, kunnen wij een breder en kwalitatief sterker onderwijsaanbod bieden.”

Peter Vrancken, voorzitter van het college van het Davinci, is van mening dat door het samenwerkingscollege er meerdere voordelen zullen zijn voor de scholen. “De bundeling van expertise zal een extra impuls geven aan de opleidingen Sport en Bewegen.”

Lees ook

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.