gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DaVinci opent We-Pair

edc48f427a08c37ea45708624d08bf30

Als je mobiel, telefoon of laptop kapot is kun je voortaan terecht bij het DaVinci College. Daar is dinsdagmiddag het leerbedrijf We-Pair geopend. In het leerbedrijf gaan studenten van de ICT-opleiding aan de slag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens het DaVinci college werkt het beter om leerlingen in een bedrijfsvorm te laten werken. Dan krijgen ze een nieuwe prikkel en dat is erg leerzaam voor de studenten. "We zijn de shop gestart, omdat wij denken dat het goed is als je al vroeg begint te werken tijdens je opleiding. We noemen dat hybride leren hier bij het DaVinci College," vertelt één van de docenten.

De leerlingen lijken de nieuwe manier van leren fijn te vinden en erdoor gestimuleerd te worden. "Je merkt dat ze gelijk een stuk serieuzer zijn als het een opdracht voor een echt bedrijf is." Er worden overigens niet alleen reparaties uitgevoerd in de shop. Er worden cursussen gegeven, onder andere voor senioren.

In het begin zijn alleen leerlingen van niveau 3 aan het werk bij We-pair. Vanaf februari worden daar ook de studenten van het vierde niveau aan toegevoegd, zodat alle leerlingen tijdens hun studie een periode in de shop aan de slag gaan.

Lees ook

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.