Dordrecht, Netherlands

DaVinci: titels zorgen voor erkenning mbo'ers

Het DaVinci College is blij met het voorstel van GroenLinks om mbo'ers een titel te geven. Volgens de school zullen titels er voor zorgen dat mbo'ers in de samenleving op waarde worden geschat.
Jordy Nijenhuis | 19 oktober 2018 16:32 | Aangepast op 19 oktober 2018 16:32
“Wij maken ons als school hard voor de zichtbaarheid van mbo'ers", zegt woordvoerder Daphne van Bodegom tegen RTV Dordrecht. "Zonder mbo'ers kan de maatschappij niet bestaan. Titels zorgen voor erkenning van onze leerlingen.”


GroenLinks wil dat mbo-ers een titel krijgen afhankelijk van hun opleiding. Zo stelt de partij de titels Skilled (Sk.), Craftsman (Crf.) en Expert (Exp.) voor.

Kamerlid Zihni Özdil wil zijn idee inbrengen bij de behandeling van de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. Als het kabinet zijn plan niet overneemt, komt hij zelf met een initiatiefwet.


Afgelopen zomer besloot de Tweede Kamer dat de scholieren zich vanaf het schooljaar 2020-2021 studenten mogen noemen.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...