Dordrecht, Netherlands

DaVinci: titels zorgen voor erkenning mbo'ers

Het DaVinci College is blij met het voorstel van GroenLinks om mbo'ers een titel te geven. Volgens de school zullen titels er voor zorgen dat mbo'ers in de samenleving op waarde worden geschat.
Jordy Nijenhuis | 19 oktober 2018 16:32 | Aangepast op 19 oktober 2018 16:32
“Wij maken ons als school hard voor de zichtbaarheid van mbo'ers", zegt woordvoerder Daphne van Bodegom tegen RTV Dordrecht. "Zonder mbo'ers kan de maatschappij niet bestaan. Titels zorgen voor erkenning van onze leerlingen.”


GroenLinks wil dat mbo-ers een titel krijgen afhankelijk van hun opleiding. Zo stelt de partij de titels Skilled (Sk.), Craftsman (Crf.) en Expert (Exp.) voor.

Kamerlid Zihni Özdil wil zijn idee inbrengen bij de behandeling van de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. Als het kabinet zijn plan niet overneemt, komt hij zelf met een initiatiefwet.


Afgelopen zomer besloot de Tweede Kamer dat de scholieren zich vanaf het schooljaar 2020-2021 studenten mogen noemen.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...