gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De 18e editie van Dordt in Cello

8b80e7b7c4c18124393ee3a4975deac9

Tijdens de 18e editie van Dordt in Cello kan je van woensdag 29 mei ten en met zondag 2 juni luisteren naar concerten met het thema Meester & Gezel.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Het festival wordt afgetrapt met meestercellist Pieter Wispelway en een programma met het Nederlands Jeugd Strijkorkest en celliste Mascha van Nieuwkerk, waarvan de muziek van Pjotr Tchaikovski, Tom Trapp en een stuk voor 17 blazers en cello van Friedrich Gülda.


Dordt in Cello bied een breed programma dat verrassend, divers, origineel en muzikale kracht heeft. Muziek genres rijken van pop, jazz, klassiek, tot zelfs de vroege gamba. Er zullen concerten gehouden worden van onder andere Alexander Warenberg, Cello8ctet, Maya Fridman, Robert Smith, Igor Gryppmann, Ceeys en nog veel meer musici. Met locaties in Dordrecht zoals DordtYart, het Belastingkantoor, de Trinitatiskerk en Het Magazijn en meer dan 1000 monumenten als decor voor het festival.


Tijdens vier dagen van het concert kunnen studenten conservatoria en leerlingen cello aan workshops en masterclasses meedoen. Er zullen masterclasses van cellisten Pieter Wispelwey, Artist in Residence en Monique Heidema tijdens het slotconcert op zondag 2 juni.


Voor tickets, het programma en het inschrijven voor masterclasses kun je terecht op de website van Dordt in Cello.

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.