gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De 18e editie van Dordt in Cello

8b80e7b7c4c18124393ee3a4975deac9

Tijdens de 18e editie van Dordt in Cello kan je van woensdag 29 mei ten en met zondag 2 juni luisteren naar concerten met het thema Meester & Gezel.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Het festival wordt afgetrapt met meestercellist Pieter Wispelway en een programma met het Nederlands Jeugd Strijkorkest en celliste Mascha van Nieuwkerk, waarvan de muziek van Pjotr Tchaikovski, Tom Trapp en een stuk voor 17 blazers en cello van Friedrich Gülda.


Dordt in Cello bied een breed programma dat verrassend, divers, origineel en muzikale kracht heeft. Muziek genres rijken van pop, jazz, klassiek, tot zelfs de vroege gamba. Er zullen concerten gehouden worden van onder andere Alexander Warenberg, Cello8ctet, Maya Fridman, Robert Smith, Igor Gryppmann, Ceeys en nog veel meer musici. Met locaties in Dordrecht zoals DordtYart, het Belastingkantoor, de Trinitatiskerk en Het Magazijn en meer dan 1000 monumenten als decor voor het festival.


Tijdens vier dagen van het concert kunnen studenten conservatoria en leerlingen cello aan workshops en masterclasses meedoen. Er zullen masterclasses van cellisten Pieter Wispelwey, Artist in Residence en Monique Heidema tijdens het slotconcert op zondag 2 juni.


Voor tickets, het programma en het inschrijven voor masterclasses kun je terecht op de website van Dordt in Cello.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.