gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De 18e editie van Dordt in Cello

8b80e7b7c4c18124393ee3a4975deac9

Tijdens de 18e editie van Dordt in Cello kan je van woensdag 29 mei ten en met zondag 2 juni luisteren naar concerten met het thema Meester & Gezel.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Het festival wordt afgetrapt met meestercellist Pieter Wispelway en een programma met het Nederlands Jeugd Strijkorkest en celliste Mascha van Nieuwkerk, waarvan de muziek van Pjotr Tchaikovski, Tom Trapp en een stuk voor 17 blazers en cello van Friedrich Gülda.


Dordt in Cello bied een breed programma dat verrassend, divers, origineel en muzikale kracht heeft. Muziek genres rijken van pop, jazz, klassiek, tot zelfs de vroege gamba. Er zullen concerten gehouden worden van onder andere Alexander Warenberg, Cello8ctet, Maya Fridman, Robert Smith, Igor Gryppmann, Ceeys en nog veel meer musici. Met locaties in Dordrecht zoals DordtYart, het Belastingkantoor, de Trinitatiskerk en Het Magazijn en meer dan 1000 monumenten als decor voor het festival.


Tijdens vier dagen van het concert kunnen studenten conservatoria en leerlingen cello aan workshops en masterclasses meedoen. Er zullen masterclasses van cellisten Pieter Wispelwey, Artist in Residence en Monique Heidema tijdens het slotconcert op zondag 2 juni.


Voor tickets, het programma en het inschrijven voor masterclasses kun je terecht op de website van Dordt in Cello.

Lees ook

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.