gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De 18e editie van Dordt in Cello

8b80e7b7c4c18124393ee3a4975deac9

Tijdens de 18e editie van Dordt in Cello kan je van woensdag 29 mei ten en met zondag 2 juni luisteren naar concerten met het thema Meester & Gezel.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Het festival wordt afgetrapt met meestercellist Pieter Wispelway en een programma met het Nederlands Jeugd Strijkorkest en celliste Mascha van Nieuwkerk, waarvan de muziek van Pjotr Tchaikovski, Tom Trapp en een stuk voor 17 blazers en cello van Friedrich Gülda.


Dordt in Cello bied een breed programma dat verrassend, divers, origineel en muzikale kracht heeft. Muziek genres rijken van pop, jazz, klassiek, tot zelfs de vroege gamba. Er zullen concerten gehouden worden van onder andere Alexander Warenberg, Cello8ctet, Maya Fridman, Robert Smith, Igor Gryppmann, Ceeys en nog veel meer musici. Met locaties in Dordrecht zoals DordtYart, het Belastingkantoor, de Trinitatiskerk en Het Magazijn en meer dan 1000 monumenten als decor voor het festival.


Tijdens vier dagen van het concert kunnen studenten conservatoria en leerlingen cello aan workshops en masterclasses meedoen. Er zullen masterclasses van cellisten Pieter Wispelwey, Artist in Residence en Monique Heidema tijdens het slotconcert op zondag 2 juni.


Voor tickets, het programma en het inschrijven voor masterclasses kun je terecht op de website van Dordt in Cello.

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.