gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De 18e editie van Dordt in Cello

8b80e7b7c4c18124393ee3a4975deac9

Tijdens de 18e editie van Dordt in Cello kan je van woensdag 29 mei ten en met zondag 2 juni luisteren naar concerten met het thema Meester & Gezel.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Het festival wordt afgetrapt met meestercellist Pieter Wispelway en een programma met het Nederlands Jeugd Strijkorkest en celliste Mascha van Nieuwkerk, waarvan de muziek van Pjotr Tchaikovski, Tom Trapp en een stuk voor 17 blazers en cello van Friedrich Gülda.


Dordt in Cello bied een breed programma dat verrassend, divers, origineel en muzikale kracht heeft. Muziek genres rijken van pop, jazz, klassiek, tot zelfs de vroege gamba. Er zullen concerten gehouden worden van onder andere Alexander Warenberg, Cello8ctet, Maya Fridman, Robert Smith, Igor Gryppmann, Ceeys en nog veel meer musici. Met locaties in Dordrecht zoals DordtYart, het Belastingkantoor, de Trinitatiskerk en Het Magazijn en meer dan 1000 monumenten als decor voor het festival.


Tijdens vier dagen van het concert kunnen studenten conservatoria en leerlingen cello aan workshops en masterclasses meedoen. Er zullen masterclasses van cellisten Pieter Wispelwey, Artist in Residence en Monique Heidema tijdens het slotconcert op zondag 2 juni.


Voor tickets, het programma en het inschrijven voor masterclasses kun je terecht op de website van Dordt in Cello.

Lees ook

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.