gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De balans: branden en ongelukken tijdens jaarwisseling

989612227244d28963cf24ec4dfa2958

Om 00:00 uur ging ook Dordrecht knallend het nieuwe jaar in. Traditiegetrouw met veel vuurwerk maar ook met auto- en afvalbranden. Tijd om de tijdelijke balans op te maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Meerdere auto’s zijn tijdens de jaarwisseling in vlammen opgegaan. Het was raak aan onder andere de Nagtegaalplaats en in de Meckelenburgstraat. De auto’s zijn vermoedelijk allemaal door vuurwerk in vlammen op gegaan. Daarnaast was de brandweer druk met het blussen van afvalbranden. 


Dat was niet het enige wat er tijdens de jaarwisseling gebeurde. Rond 01.00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Bibliotheek op de Groenmarkt. Daarbij heeft de bestuurder de benen genomen. De politie heeft het voertuig onderzocht en is een zoekactie naar de bestuurder gestart. Hij is mogelijk gewond. Bij het ongeval raakte verder niemand betrokken.


Maandagmiddag, oudejaarsdag raakte een dreumes van anderhalf jaar gewond doordat hij samen met de moeder beschoten werd met vuurwerk. De moeder liep gehoorklachten op.

Bij Kunstmin woedde tegen de klok van 2 uur vannacht een brand in een opslagruimte. De brandweer uit Zwijndrecht kwam voor ondersteuning.

Lees ook

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

Heel holland bakt ASz

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.