gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De balans: branden en ongelukken tijdens jaarwisseling

989612227244d28963cf24ec4dfa2958

Om 00:00 uur ging ook Dordrecht knallend het nieuwe jaar in. Traditiegetrouw met veel vuurwerk maar ook met auto- en afvalbranden. Tijd om de tijdelijke balans op te maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Meerdere auto’s zijn tijdens de jaarwisseling in vlammen opgegaan. Het was raak aan onder andere de Nagtegaalplaats en in de Meckelenburgstraat. De auto’s zijn vermoedelijk allemaal door vuurwerk in vlammen op gegaan. Daarnaast was de brandweer druk met het blussen van afvalbranden. 


Dat was niet het enige wat er tijdens de jaarwisseling gebeurde. Rond 01.00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Bibliotheek op de Groenmarkt. Daarbij heeft de bestuurder de benen genomen. De politie heeft het voertuig onderzocht en is een zoekactie naar de bestuurder gestart. Hij is mogelijk gewond. Bij het ongeval raakte verder niemand betrokken.


Maandagmiddag, oudejaarsdag raakte een dreumes van anderhalf jaar gewond doordat hij samen met de moeder beschoten werd met vuurwerk. De moeder liep gehoorklachten op.

Bij Kunstmin woedde tegen de klok van 2 uur vannacht een brand in een opslagruimte. De brandweer uit Zwijndrecht kwam voor ondersteuning.

Lees ook

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.