gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De balans: branden en ongelukken tijdens jaarwisseling

989612227244d28963cf24ec4dfa2958

Om 00:00 uur ging ook Dordrecht knallend het nieuwe jaar in. Traditiegetrouw met veel vuurwerk maar ook met auto- en afvalbranden. Tijd om de tijdelijke balans op te maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Meerdere auto’s zijn tijdens de jaarwisseling in vlammen opgegaan. Het was raak aan onder andere de Nagtegaalplaats en in de Meckelenburgstraat. De auto’s zijn vermoedelijk allemaal door vuurwerk in vlammen op gegaan. Daarnaast was de brandweer druk met het blussen van afvalbranden. 


Dat was niet het enige wat er tijdens de jaarwisseling gebeurde. Rond 01.00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Bibliotheek op de Groenmarkt. Daarbij heeft de bestuurder de benen genomen. De politie heeft het voertuig onderzocht en is een zoekactie naar de bestuurder gestart. Hij is mogelijk gewond. Bij het ongeval raakte verder niemand betrokken.


Maandagmiddag, oudejaarsdag raakte een dreumes van anderhalf jaar gewond doordat hij samen met de moeder beschoten werd met vuurwerk. De moeder liep gehoorklachten op.

Bij Kunstmin woedde tegen de klok van 2 uur vannacht een brand in een opslagruimte. De brandweer uit Zwijndrecht kwam voor ondersteuning.

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.