gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De balans: branden en ongelukken tijdens jaarwisseling

989612227244d28963cf24ec4dfa2958

Om 00:00 uur ging ook Dordrecht knallend het nieuwe jaar in. Traditiegetrouw met veel vuurwerk maar ook met auto- en afvalbranden. Tijd om de tijdelijke balans op te maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Meerdere auto’s zijn tijdens de jaarwisseling in vlammen opgegaan. Het was raak aan onder andere de Nagtegaalplaats en in de Meckelenburgstraat. De auto’s zijn vermoedelijk allemaal door vuurwerk in vlammen op gegaan. Daarnaast was de brandweer druk met het blussen van afvalbranden. 


Dat was niet het enige wat er tijdens de jaarwisseling gebeurde. Rond 01.00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Bibliotheek op de Groenmarkt. Daarbij heeft de bestuurder de benen genomen. De politie heeft het voertuig onderzocht en is een zoekactie naar de bestuurder gestart. Hij is mogelijk gewond. Bij het ongeval raakte verder niemand betrokken.


Maandagmiddag, oudejaarsdag raakte een dreumes van anderhalf jaar gewond doordat hij samen met de moeder beschoten werd met vuurwerk. De moeder liep gehoorklachten op.

Bij Kunstmin woedde tegen de klok van 2 uur vannacht een brand in een opslagruimte. De brandweer uit Zwijndrecht kwam voor ondersteuning.

Lees ook

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.