gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Byzantijnse voetreis van Gerhard Lentink

3e8ee935dc0ed0ff8722633514d531b8.jpg

Gerhard Lentink, is een bekende Dordtse beeldhouwer, maar dit keer staat hij in de spotlight om zijn verre voetreizen door Europa. In 2015 liep de kunstenaar in zijn eentje van Zuid-Italië naar Turkije. Hierover is een boek verschenen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Lentink liep in 107 dagen van Potenza naar Istanboel. Een toch van ruim 2800 kilometer. De kunstenaar vroeg zich vooraf af wat het met hem zou doen om zolang in zijn eentje te lopen. Zijn twee reizen hiervoor liep hij samen met zijn vriendin. Daarom stelde zij voor om haar brieven te schrijven om zich minder eenzaam te voelen.


Die brieven zijn gebundeld in een boek dat donderdagmiddag werd gepresenteerd in de Stadsbibliotheek. “Het leek me wel leuk om mee te geven wat voor een bijzondere ervaring dit opnieuw voor mij was", vertelt Lentink.


De beeldhouwer is van plan om over een paar jaar naar het meest noordelijke punt van Schotland te lopen. Dan weer met zijn  geliefde vriendin. Of hij over die reis ook een boek schrijft , weet Lentink nog niet. 


Lees ook

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.

fotobrandje.png

Bestelbusje in vlammen op in Stadspolders

In de Dordtse wijk Stadspolders is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd op het Bakema-erf.

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.