Dordrecht, Netherlands

De Byzantijnse voetreis van Gerhard Lentink

Gerhard Lentink, is een bekende Dordtse beeldhouwer, maar dit keer staat hij in de spotlight om zijn verre voetreizen door Europa. In 2015 liep de kunstenaar in zijn eentje van Zuid-Italië naar Turkije. Hierover is een boek verschenen.
Jerom Huijskens | 7 juni 2019 12:40 | Aangepast op 7 juni 2019 12:40
Lentink liep in 107 dagen van Potenza naar Istanboel. Een toch van ruim 2800 kilometer. De kunstenaar vroeg zich vooraf af wat het met hem zou doen om zolang in zijn eentje te lopen. Zijn twee reizen hiervoor liep hij samen met zijn vriendin. Daarom stelde zij voor om haar brieven te schrijven om zich minder eenzaam te voelen.


Die brieven zijn gebundeld in een boek dat donderdagmiddag werd gepresenteerd in de Stadsbibliotheek. “Het leek me wel leuk om mee te geven wat voor een bijzondere ervaring dit opnieuw voor mij was", vertelt Lentink.


De beeldhouwer is van plan om over een paar jaar naar het meest noordelijke punt van Schotland te lopen. Dan weer met zijn  geliefde vriendin. Of hij over die reis ook een boek schrijft , weet Lentink nog niet. 


Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...