gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Byzantijnse voetreis van Gerhard Lentink

3e8ee935dc0ed0ff8722633514d531b8

Gerhard Lentink, is een bekende Dordtse beeldhouwer, maar dit keer staat hij in de spotlight om zijn verre voetreizen door Europa. In 2015 liep de kunstenaar in zijn eentje van Zuid-Italië naar Turkije. Hierover is een boek verschenen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Lentink liep in 107 dagen van Potenza naar Istanboel. Een toch van ruim 2800 kilometer. De kunstenaar vroeg zich vooraf af wat het met hem zou doen om zolang in zijn eentje te lopen. Zijn twee reizen hiervoor liep hij samen met zijn vriendin. Daarom stelde zij voor om haar brieven te schrijven om zich minder eenzaam te voelen.


Die brieven zijn gebundeld in een boek dat donderdagmiddag werd gepresenteerd in de Stadsbibliotheek. “Het leek me wel leuk om mee te geven wat voor een bijzondere ervaring dit opnieuw voor mij was", vertelt Lentink.


De beeldhouwer is van plan om over een paar jaar naar het meest noordelijke punt van Schotland te lopen. Dan weer met zijn  geliefde vriendin. Of hij over die reis ook een boek schrijft , weet Lentink nog niet. 


Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.