Dordrecht, Netherlands

De Byzantijnse voetreis van Gerhard Lentink

Gerhard Lentink, is een bekende Dordtse beeldhouwer, maar dit keer staat hij in de spotlight om zijn verre voetreizen door Europa. In 2015 liep de kunstenaar in zijn eentje van Zuid-Italië naar Turkije. Hierover is een boek verschenen.
Jerom Huijskens | 7 juni 2019 12:40 | Aangepast op 7 juni 2019 12:40
Lentink liep in 107 dagen van Potenza naar Istanboel. Een toch van ruim 2800 kilometer. De kunstenaar vroeg zich vooraf af wat het met hem zou doen om zolang in zijn eentje te lopen. Zijn twee reizen hiervoor liep hij samen met zijn vriendin. Daarom stelde zij voor om haar brieven te schrijven om zich minder eenzaam te voelen.


Die brieven zijn gebundeld in een boek dat donderdagmiddag werd gepresenteerd in de Stadsbibliotheek. “Het leek me wel leuk om mee te geven wat voor een bijzondere ervaring dit opnieuw voor mij was", vertelt Lentink.


De beeldhouwer is van plan om over een paar jaar naar het meest noordelijke punt van Schotland te lopen. Dan weer met zijn  geliefde vriendin. Of hij over die reis ook een boek schrijft , weet Lentink nog niet. 


Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...