gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Byzantijnse voetreis van Gerhard Lentink

3e8ee935dc0ed0ff8722633514d531b8.jpg

Gerhard Lentink, is een bekende Dordtse beeldhouwer, maar dit keer staat hij in de spotlight om zijn verre voetreizen door Europa. In 2015 liep de kunstenaar in zijn eentje van Zuid-Italië naar Turkije. Hierover is een boek verschenen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Lentink liep in 107 dagen van Potenza naar Istanboel. Een toch van ruim 2800 kilometer. De kunstenaar vroeg zich vooraf af wat het met hem zou doen om zolang in zijn eentje te lopen. Zijn twee reizen hiervoor liep hij samen met zijn vriendin. Daarom stelde zij voor om haar brieven te schrijven om zich minder eenzaam te voelen.


Die brieven zijn gebundeld in een boek dat donderdagmiddag werd gepresenteerd in de Stadsbibliotheek. “Het leek me wel leuk om mee te geven wat voor een bijzondere ervaring dit opnieuw voor mij was", vertelt Lentink.


De beeldhouwer is van plan om over een paar jaar naar het meest noordelijke punt van Schotland te lopen. Dan weer met zijn  geliefde vriendin. Of hij over die reis ook een boek schrijft , weet Lentink nog niet. 


Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.