gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Drechtsteden trekken aanzienlijk meer bedrijven aan

Het aantal bedrijven dat interesse heeft om zich in de Drechtsteden te vestigen is de afgelopen tijd aanzienlijk gestegen. Samenwerkingsverband DEAL! heeft nu contact met 38 bedrijven, die in potentie 1200 nieuwe arbeidsplaatsen kunnen opleveren en 400 arbeidsplaatsen voor de regio kunnen behouden.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Drie van deze projecten worden binnenkort al formeel afgerond. “De stap om als Drechtsteden gezamenlijk de rode loper voor bedrijven uit te leggen werkt”, aldus directeur Martin Bloem van DEAL! Drechtsteden. “Samenwerking helpt onmiskenbaar om onze maritieme regio beter op de kaart de krijgen. De cijfers leveren het bewijs.”

 

 Van de 38 bedrijven die interesse tonen om zich in de Drechtsteden te vestigen, zijn er elf actief in de maritieme sector en negen in de logistieke sector. De overige achttien bedrijven zijn zeer divers, variërend van zakelijke dienstverlening tot industrieel. “Het merendeel van de geïnteresseerde bedrijven past precies in het profiel dat wij als Drechtsteden willen uitstralen”, aldus Martin Bloem. “Zij kunnen aanhaken bij een succesvolle regio waarin internationale maritieme bedrijven gevestigd zijn en ook veel bedrijven die actief zijn in transport en logistiek. Het is voor de nieuwe bedrijven aantrekkelijk om onderdeel te zijn van dit succes.”

 

DEAL! Drechtsteden is sinds eind 2014 actief. Sindsdien (her)vestigden zich zeven bedrijven in de Drechtsteden, waarvan een deel investeerde in uitbreiding. Dat leverde zo’n 200 nieuwe arbeidsplaatsen op. Door gevestigde bedrijven goed te faciliteren bij uitbreiding, kon vertrek uit de regio worden voorkomen en bleven 175 arbeidsplaatsen behouden. Er werd daarnaast ruim zeven hectare grond uitgegeven.

 

Volgens directeur Martin Bloem is het succes van DEAL! een gevolg van de bereidheid om elkaar als gemeenten op te zoeken, zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau. “We stellen ons als regio Drechtsteden nu krachtiger op. Iedereen heeft een goed gevoel bij deze samenwerking. Je merkt ook dat we met die krachtige uitstraling meer bekend raken en bedrijven DEAL! als schakelpunt voor de regio weten te vinden.”

Lees ook

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.