gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Drechtsteden trekken aanzienlijk meer bedrijven aan

Het aantal bedrijven dat interesse heeft om zich in de Drechtsteden te vestigen is de afgelopen tijd aanzienlijk gestegen. Samenwerkingsverband DEAL! heeft nu contact met 38 bedrijven, die in potentie 1200 nieuwe arbeidsplaatsen kunnen opleveren en 400 arbeidsplaatsen voor de regio kunnen behouden.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Drie van deze projecten worden binnenkort al formeel afgerond. “De stap om als Drechtsteden gezamenlijk de rode loper voor bedrijven uit te leggen werkt”, aldus directeur Martin Bloem van DEAL! Drechtsteden. “Samenwerking helpt onmiskenbaar om onze maritieme regio beter op de kaart de krijgen. De cijfers leveren het bewijs.”

 

 Van de 38 bedrijven die interesse tonen om zich in de Drechtsteden te vestigen, zijn er elf actief in de maritieme sector en negen in de logistieke sector. De overige achttien bedrijven zijn zeer divers, variërend van zakelijke dienstverlening tot industrieel. “Het merendeel van de geïnteresseerde bedrijven past precies in het profiel dat wij als Drechtsteden willen uitstralen”, aldus Martin Bloem. “Zij kunnen aanhaken bij een succesvolle regio waarin internationale maritieme bedrijven gevestigd zijn en ook veel bedrijven die actief zijn in transport en logistiek. Het is voor de nieuwe bedrijven aantrekkelijk om onderdeel te zijn van dit succes.”

 

DEAL! Drechtsteden is sinds eind 2014 actief. Sindsdien (her)vestigden zich zeven bedrijven in de Drechtsteden, waarvan een deel investeerde in uitbreiding. Dat leverde zo’n 200 nieuwe arbeidsplaatsen op. Door gevestigde bedrijven goed te faciliteren bij uitbreiding, kon vertrek uit de regio worden voorkomen en bleven 175 arbeidsplaatsen behouden. Er werd daarnaast ruim zeven hectare grond uitgegeven.

 

Volgens directeur Martin Bloem is het succes van DEAL! een gevolg van de bereidheid om elkaar als gemeenten op te zoeken, zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau. “We stellen ons als regio Drechtsteden nu krachtiger op. Iedereen heeft een goed gevoel bij deze samenwerking. Je merkt ook dat we met die krachtige uitstraling meer bekend raken en bedrijven DEAL! als schakelpunt voor de regio weten te vinden.”

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.