gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Drechtsteden trekken aanzienlijk meer bedrijven aan

Het aantal bedrijven dat interesse heeft om zich in de Drechtsteden te vestigen is de afgelopen tijd aanzienlijk gestegen. Samenwerkingsverband DEAL! heeft nu contact met 38 bedrijven, die in potentie 1200 nieuwe arbeidsplaatsen kunnen opleveren en 400 arbeidsplaatsen voor de regio kunnen behouden.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Drie van deze projecten worden binnenkort al formeel afgerond. “De stap om als Drechtsteden gezamenlijk de rode loper voor bedrijven uit te leggen werkt”, aldus directeur Martin Bloem van DEAL! Drechtsteden. “Samenwerking helpt onmiskenbaar om onze maritieme regio beter op de kaart de krijgen. De cijfers leveren het bewijs.”

 

 Van de 38 bedrijven die interesse tonen om zich in de Drechtsteden te vestigen, zijn er elf actief in de maritieme sector en negen in de logistieke sector. De overige achttien bedrijven zijn zeer divers, variërend van zakelijke dienstverlening tot industrieel. “Het merendeel van de geïnteresseerde bedrijven past precies in het profiel dat wij als Drechtsteden willen uitstralen”, aldus Martin Bloem. “Zij kunnen aanhaken bij een succesvolle regio waarin internationale maritieme bedrijven gevestigd zijn en ook veel bedrijven die actief zijn in transport en logistiek. Het is voor de nieuwe bedrijven aantrekkelijk om onderdeel te zijn van dit succes.”

 

DEAL! Drechtsteden is sinds eind 2014 actief. Sindsdien (her)vestigden zich zeven bedrijven in de Drechtsteden, waarvan een deel investeerde in uitbreiding. Dat leverde zo’n 200 nieuwe arbeidsplaatsen op. Door gevestigde bedrijven goed te faciliteren bij uitbreiding, kon vertrek uit de regio worden voorkomen en bleven 175 arbeidsplaatsen behouden. Er werd daarnaast ruim zeven hectare grond uitgegeven.

 

Volgens directeur Martin Bloem is het succes van DEAL! een gevolg van de bereidheid om elkaar als gemeenten op te zoeken, zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau. “We stellen ons als regio Drechtsteden nu krachtiger op. Iedereen heeft een goed gevoel bij deze samenwerking. Je merkt ook dat we met die krachtige uitstraling meer bekend raken en bedrijven DEAL! als schakelpunt voor de regio weten te vinden.”

Lees ook

Spuiboulevard Dordthuis.png

Spuiboulevard nacht afgesloten, verkeer wordt omgeleid

Er vinden woensdagnacht van 20.00 tot donderdag 05.00 uur werkzaamheden plaats op de Spuiboulevard in Dordrecht. De weg zal in die periode afgesloten zijn voor verkeer. De middenberm van de straat moet geasfalteerd worden voor een tijdelijke extra rijbaan voor auto’s en fietsers. Vanaf vrijdag zal de nieuwe rijbaan in gebruik zijn.

Hans van de Bunte Onderwijsmuseum foto Christian van Houwelingen.jpg

onderwijs

Blijdschap bij dit museum: ‘Iedereen sprong van zijn kruk gisteren’

De Tweede Kamer heeft besloten tóch geld uit te trekken voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. En dat goede nieuws zorgt voor blije gezichten bij de het museum. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn. Gewoon met de inhoud aan de slag waarvoor je bent aangenomen en waarvoor je ook je werk het liefst verricht”, vertelt interim-directeur Hans van de Bunte enthousiast.

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.