Dordrecht, Netherlands

De eerste baantjes zijn al gezwommen; zwembad De Dubbel weer open

Na maanden te hebben gerenoveerd konden de eerste Dordtenaren dinsdagochtend weer een duik nemen. Zwembad De Dubbel aan de Gravensingel opende om 10.00 uur de deuren. Voor de eerste bezoekers een heel ander gezicht met een fris uiterlijk en vernieuwde faciliteiten zoals kleedkamers en binnenbad.
Dennis Koorevaar | 25 mei 2021 14:10 | Aangepast op 25 mei 2021 14:10
Rondom het buitenbad zijn nieuwe tegels gelegd, de kleedruimtes en douches zijn vernieuwd en de buitengevel heeft een natuurlijke houten facade gekregen. Ook is er een nieuw peuterbadje geplaatst.

Het oorspronkelijke gebouw stamt uit 1970, vertelt architect Ruud Hoogstad. “Vanaf toen is het zwembad in gebruik geweest, dus het was nu de hoogste tijd om te renoveren.” Die renovatie heeft zo’n €3,2 miljoen gekost. Dit flinke bedrag was in september 2020 voor de gemeente aanleiding om het zwembad zelf te gaan beheren. Dat is een vergelijkbare situatie als bij het Wantijbad. De raad was destijds niet te spreken over de communicatie rondom dit besluit, maar wethouder Stam kon ondanks deze kritiek aanblijven.

Met de grondige renovatie zal zwembad De Dubbel als het goed is weer zo’n 15 jaar vooruit kunnen.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...