gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De eerste baantjes zijn al gezwommen; zwembad De Dubbel weer open

41d8e4212385e29fd0e7757dec45bab6

Na maanden te hebben gerenoveerd konden de eerste Dordtenaren dinsdagochtend weer een duik nemen. Zwembad De Dubbel aan de Gravensingel opende om 10.00 uur de deuren. Voor de eerste bezoekers een heel ander gezicht met een fris uiterlijk en vernieuwde faciliteiten zoals kleedkamers en binnenbad.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Rondom het buitenbad zijn nieuwe tegels gelegd, de kleedruimtes en douches zijn vernieuwd en de buitengevel heeft een natuurlijke houten facade gekregen. Ook is er een nieuw peuterbadje geplaatst.

Het oorspronkelijke gebouw stamt uit 1970, vertelt architect Ruud Hoogstad. “Vanaf toen is het zwembad in gebruik geweest, dus het was nu de hoogste tijd om te renoveren.” Die renovatie heeft zo’n €3,2 miljoen gekost. Dit flinke bedrag was in september 2020 voor de gemeente aanleiding om het zwembad zelf te gaan beheren. Dat is een vergelijkbare situatie als bij het Wantijbad. De raad was destijds niet te spreken over de communicatie rondom dit besluit, maar wethouder Stam kon ondanks deze kritiek aanblijven.

Met de grondige renovatie zal zwembad De Dubbel als het goed is weer zo’n 15 jaar vooruit kunnen.
e8b1287fef068824dbcfbed2219c31cc

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.