Dordrecht, Netherlands

De eerste starterslening is ontvangen

Sinds begin van het jaar is het mogelijk om bij de gemeente een starterslening aan te vragen. Dat maakt het voor starters makkelijker om een huis te kopen. Nyree van der Aar is de eerste die de lening in ontvangst neemt. Om haar haar te feliciteren kwam wethouder Marco Stam een bloemetje brengen.
Stephanie Roggekamp | 11 juni 2021 17:00 | Aangepast op 11 juni 2021 17:00
Sinds begin van het jaar is het mogelijk om bij de gemeente een starterslening aan te vragen. Dat maakt het voor starters makkelijker om een huis te kopen. Nyree is de eerste die de lening in ontvangst neemt. Om haar haar te feliciteren kwam wethouder Marco Stam een bloemetje brengen.

Sinds begin van het jaar is het mogelijk om bij de gemeente een starterslening aan te vragen. Dat maakt het voor starters makkelijker om een huis te kopen. Nyree is de eerste die de lening in ontvangst neemt. Om haar haar te feliciteren kwam wethouder Marco Stam een bloemetje brengen.

Zo'n starterslening heeft meerdere voordelen, zo zegt wethouder Marco Stam. ¨Met zo´n lening kan iemand sneller een huis kopen.¨ Om in aanraking te komen moet de starter wel minimaal één jaar in Dordrecht wonen of tien jaar van zijn leven in Dordrecht gewoond hebben. Ook moet dit de eerste koopwoning zijn.

Zodra het koopcontract ondertekend is, kan de lening aangevraagd worden. Dit kost even tijd, want een reactie kan oplopen tot acht weken. Daarnaast moeten er ook nog een hoop documenten ingeleverd worden, zoals het koopcontract en een werkgeversverklaring.

Sinds januari zijn er 15 aanvragen in behandeling genomen door het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse Gemeenten (SVn) die de starterslening verstrekt. Hiervan zijn zes leningen tot nu toe verstrekt. Voor de 15 aanvragen is nu ongeveer de helft van de beschikbare middelen (totaal 1 miljoen euro) uitgeleend of gereserveerd.

Lees ook:

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

Man shopt bij drogist en loopt weg zonder te betalen

Een diefstal in een Kruidvat-vestiging in Ridderkerk. Klaarblijkelijk heeft de man de artikelen die ...

Zaterdag in Studio De Witt: grootste rommelmarkt van Dordt en omstreken bestaat 50 jaar

Een nieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag in het teken van Rommeldam, de jaarlijkse en...

Jong, maar vastberaden: Julian (12) pleit voor woonrecht voor iedereen

De 12-jarige Julian maakt zich grote zorgen over dakloosheid. Hij overhandigt vrijdagmiddag samen me...

'Aanstuurders' van explosie-pogingen voor de rechter, OM eist celstraffen

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft celstraffen geëist tegen twee Rotterdammers die de mislukte explo...

Automobilist botst tegen twee vrachtwagens op de N214

Op de N214 in de gemeente Molenlanden is vrijdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto...

Aannemer gezocht: wie wil de Drechttunnel renoveren?

De Drechttunnel moet nodig gerenoveerd worden. De verlichting is begin dit jaar al vervangen, maar o...