gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Eikenhof adopteert gemeentegrond voor bijen

10b2047fec73c83d6866c70cde0624dc

De eigenaren van Bed & Breakfast de Eikenhof hebben een stuk gemeentegrond geadopteerd. Een tijdje terug hebben ze de grond vlak voor de inrit van het gebouw bezaaid voor de bijen, maar daarna duurde het niet lang voordat de gemeentegrasmaaier er overheen ging.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
‘''Omdat de bloemen zo mooi begonnen te bloeien, dachten we dat de jongen die hier langs komt het stukje vast zou overslaan, maar helaas was het in een minuutje van onze onoplettendheid alweer verdwenen'', laat eigenaresse Corrie de Kock weten.


Gelukkig kon er met de gemeente over gepraat worden en is donderdagochtend 5 juli Fokke Visser van het Buurtopzicht Dordrecht bij de Eikenhof langsgeweest.


''Het is jammer dat we dit niet eerder wisten. Het is zonde voor de bloemen en vooral de bijen, die nu zowat iedere dag in het nieuws zijn. We gaan het zeker op deze plek herstellen'', aldus Fokke.


Daarom is besloten dat de Eikenhof het stuk grond mag adopteren. Hier zal binnenkort een samenwerkingsovereenkomst van opgesteld worden. Wie nog meer een stuk gemeentegrond wil onderhouden, kan terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.