gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Eikenhof adopteert gemeentegrond voor bijen

10b2047fec73c83d6866c70cde0624dc

De eigenaren van Bed & Breakfast de Eikenhof hebben een stuk gemeentegrond geadopteerd. Een tijdje terug hebben ze de grond vlak voor de inrit van het gebouw bezaaid voor de bijen, maar daarna duurde het niet lang voordat de gemeentegrasmaaier er overheen ging.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
‘''Omdat de bloemen zo mooi begonnen te bloeien, dachten we dat de jongen die hier langs komt het stukje vast zou overslaan, maar helaas was het in een minuutje van onze onoplettendheid alweer verdwenen'', laat eigenaresse Corrie de Kock weten.


Gelukkig kon er met de gemeente over gepraat worden en is donderdagochtend 5 juli Fokke Visser van het Buurtopzicht Dordrecht bij de Eikenhof langsgeweest.


''Het is jammer dat we dit niet eerder wisten. Het is zonde voor de bloemen en vooral de bijen, die nu zowat iedere dag in het nieuws zijn. We gaan het zeker op deze plek herstellen'', aldus Fokke.


Daarom is besloten dat de Eikenhof het stuk grond mag adopteren. Hier zal binnenkort een samenwerkingsovereenkomst van opgesteld worden. Wie nog meer een stuk gemeentegrond wil onderhouden, kan terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.