gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Eikenhof adopteert gemeentegrond voor bijen

10b2047fec73c83d6866c70cde0624dc

De eigenaren van Bed & Breakfast de Eikenhof hebben een stuk gemeentegrond geadopteerd. Een tijdje terug hebben ze de grond vlak voor de inrit van het gebouw bezaaid voor de bijen, maar daarna duurde het niet lang voordat de gemeentegrasmaaier er overheen ging.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
‘''Omdat de bloemen zo mooi begonnen te bloeien, dachten we dat de jongen die hier langs komt het stukje vast zou overslaan, maar helaas was het in een minuutje van onze onoplettendheid alweer verdwenen'', laat eigenaresse Corrie de Kock weten.


Gelukkig kon er met de gemeente over gepraat worden en is donderdagochtend 5 juli Fokke Visser van het Buurtopzicht Dordrecht bij de Eikenhof langsgeweest.


''Het is jammer dat we dit niet eerder wisten. Het is zonde voor de bloemen en vooral de bijen, die nu zowat iedere dag in het nieuws zijn. We gaan het zeker op deze plek herstellen'', aldus Fokke.


Daarom is besloten dat de Eikenhof het stuk grond mag adopteren. Hier zal binnenkort een samenwerkingsovereenkomst van opgesteld worden. Wie nog meer een stuk gemeentegrond wil onderhouden, kan terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.