gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Eikenhof adopteert gemeentegrond voor bijen

10b2047fec73c83d6866c70cde0624dc

De eigenaren van Bed & Breakfast de Eikenhof hebben een stuk gemeentegrond geadopteerd. Een tijdje terug hebben ze de grond vlak voor de inrit van het gebouw bezaaid voor de bijen, maar daarna duurde het niet lang voordat de gemeentegrasmaaier er overheen ging.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
‘''Omdat de bloemen zo mooi begonnen te bloeien, dachten we dat de jongen die hier langs komt het stukje vast zou overslaan, maar helaas was het in een minuutje van onze onoplettendheid alweer verdwenen'', laat eigenaresse Corrie de Kock weten.


Gelukkig kon er met de gemeente over gepraat worden en is donderdagochtend 5 juli Fokke Visser van het Buurtopzicht Dordrecht bij de Eikenhof langsgeweest.


''Het is jammer dat we dit niet eerder wisten. Het is zonde voor de bloemen en vooral de bijen, die nu zowat iedere dag in het nieuws zijn. We gaan het zeker op deze plek herstellen'', aldus Fokke.


Daarom is besloten dat de Eikenhof het stuk grond mag adopteren. Hier zal binnenkort een samenwerkingsovereenkomst van opgesteld worden. Wie nog meer een stuk gemeentegrond wil onderhouden, kan terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.