gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De gaskraan gaat dicht, maar wat dan?

De gaskraan in de Drechtsteden gaat over enkele jaren dicht. Iedereen moet overstappen en dat wordt niet makkelijk. Tal van partijen, waaronder overheden, woningcorporaties en de netbeheerder hebben vanochtend een samenwerkingsovereenkomst getekend. Want alleen samen kunnen de doelstellingen van het klimaatakkoord in Parijs uit 2015 worden bereikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Niemand komt in de kou te zitten, we sluiten mensen niet zomaar af.” Het is een misverstand dat de regionale portefeuillehouder Jacqueline van Dongen onmiddellijk uit de weg wil ruimen. Toch is afgesproken dat niet alleen nieuwbouwwoningen binnenkort geen gas meer krijgen, maar dat ook gasnetten niet worden vervangen.

Uiteindelijk krijgt niemand meer gas. Dat betekent anders koken en de cv-ketel de deur uit. De transitie gaat ons allemaal geld kosten. Financiële compensatie is er niet, zoals het er nu naar uitziet Behalve dan misschien voor mensen met de laagste inkomens.

Drechtsteden Energieneutraal 2050 heet de samenwerkingsovereenkomst die vanochtend is ondertekend. Daarin staan vijf opdrachten: gefaseerd stoppen met aardgas, geen gebruik meer van fossiele brandstoffen, sterk inzetten op energiebesparing, alleen gebruik van duurzame energie, en alle maatregelen moet ons allemaal zoveel mogelijk opleveren.

Er is een hele organisatie opgetuigd met een programmaraad, bestuurlijk e-team, strategisch e-team en een heleboel partijen die besluiten moeten nemen. Een belangrijke taak wordt de inwoners ompraten. Drechtse Wind zegt meer energieambassadeurs nodig te hebben. Gehoopt wordt dat wij zo enthousiast worden dat we zelf ons huis al energieneutraal maken. Maar ook bedrijven moeten om. Dat wordt helemaal een klus. Gebleken zou zijn dat ondernemers zich helemaal niet bezighouden met duurzaamheid, zegt Werkgevers Drechtsteden.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.