gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De gaskraan gaat dicht, maar wat dan?

De gaskraan in de Drechtsteden gaat over enkele jaren dicht. Iedereen moet overstappen en dat wordt niet makkelijk. Tal van partijen, waaronder overheden, woningcorporaties en de netbeheerder hebben vanochtend een samenwerkingsovereenkomst getekend. Want alleen samen kunnen de doelstellingen van het klimaatakkoord in Parijs uit 2015 worden bereikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Niemand komt in de kou te zitten, we sluiten mensen niet zomaar af.” Het is een misverstand dat de regionale portefeuillehouder Jacqueline van Dongen onmiddellijk uit de weg wil ruimen. Toch is afgesproken dat niet alleen nieuwbouwwoningen binnenkort geen gas meer krijgen, maar dat ook gasnetten niet worden vervangen.

Uiteindelijk krijgt niemand meer gas. Dat betekent anders koken en de cv-ketel de deur uit. De transitie gaat ons allemaal geld kosten. Financiële compensatie is er niet, zoals het er nu naar uitziet Behalve dan misschien voor mensen met de laagste inkomens.

Drechtsteden Energieneutraal 2050 heet de samenwerkingsovereenkomst die vanochtend is ondertekend. Daarin staan vijf opdrachten: gefaseerd stoppen met aardgas, geen gebruik meer van fossiele brandstoffen, sterk inzetten op energiebesparing, alleen gebruik van duurzame energie, en alle maatregelen moet ons allemaal zoveel mogelijk opleveren.

Er is een hele organisatie opgetuigd met een programmaraad, bestuurlijk e-team, strategisch e-team en een heleboel partijen die besluiten moeten nemen. Een belangrijke taak wordt de inwoners ompraten. Drechtse Wind zegt meer energieambassadeurs nodig te hebben. Gehoopt wordt dat wij zo enthousiast worden dat we zelf ons huis al energieneutraal maken. Maar ook bedrijven moeten om. Dat wordt helemaal een klus. Gebleken zou zijn dat ondernemers zich helemaal niet bezighouden met duurzaamheid, zegt Werkgevers Drechtsteden.

Lees ook

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een man is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een verdachte aangehouden en doet onderzoek.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.