Dordrecht, Netherlands

De geboorte van de moderne wereld

De wereld is tussen 1850 en 1930 fundamenteel veranderd. Aan de hand van beelden, filmpjes, muziek en theater laat de Dordtse cultuurhistoricus Peter Marijnissen dit zien in vier lezingen onder de titel ‘De geboorte van de moderne wereld’.
Aike van den Heuvel | 11 januari 2019 08:42 | Aangepast op 11 januari 2019 08:42
De eerste lezing gaat om de grote wereldtentoonstelling van Parijs in 1889. Tijdens de tweede lezing gaat het over de macht van de camera. De derde lezing staat in het teken van twee belangrijke artistieke revoluties in 1913. En de serie eindigt met hoe de kunst tijdens de Eerste Wereldoorlog overeind bleef.

De lezingen duren twee uur en vinden plaats in Pictura op de Voorstraat 190 op 16 en 30 januari, 20 februari en 6 maart. De lezingen beginnen om 19:30 uur. De toegangsprijs is €10,- euro per lezing. Bij vooraf inschrijven is het €7,50 euro per lezing.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...