gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Holland wint Betonprijs

De Holland heeft de Betonprijs 2015 gewonnen in de categorie Restauratie/reparatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Betonprijs is een tweejaarlijkse prijs voor projecten waarin het materiaal beton op een bijzondere wijze is toegepast. Er waren oorspronkelijk 93 projecten aangemeld. Na de eerste schifting door de jury werden er 23 aanmeldingen genomineerd. Deze zijn in 8 categoriën ingedeeld en elk werd binnen de eigen categorie op de pluspunten beoordeeld.

Het juryrapport zei over De Holland:


Het gebouw uit 1939 is nu na een eerdere verbouwing uit 1980 zowel qua reparatie/restauratie als reconstructie terug gerestaureerd met moderne technieken zoals Kathodische bescherming om het zwaar aangetaste gebouw voor uiterlijke vormgeving qua oorspronkelijke beleving weer toonbaar te maken. Hierbij is direct bij het terug restaureren ingezet op energielabel A en is er een functionele verbetering meegegeven.

In dit project is speciaal gevelstucwerk gebruikt dat zelden voorkomt in bouwprojecten. In het stucwerk zit een toelage van natuursteensplit. Doordat delen van de oude gevel in tact zijn gebleven, moest de kleur van het natuursteen voor het nieuwe gedeelte tot in precisie aansluiten bij de oude structuur, om kleurverschil tegen te gaan.


De winnaars zijn bekendgemaakt tijdens het Betonprijsdiner in Rotterdam op 18 november.

Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.