gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Holland wint Betonprijs

De Holland heeft de Betonprijs 2015 gewonnen in de categorie Restauratie/reparatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Betonprijs is een tweejaarlijkse prijs voor projecten waarin het materiaal beton op een bijzondere wijze is toegepast. Er waren oorspronkelijk 93 projecten aangemeld. Na de eerste schifting door de jury werden er 23 aanmeldingen genomineerd. Deze zijn in 8 categoriën ingedeeld en elk werd binnen de eigen categorie op de pluspunten beoordeeld.

Het juryrapport zei over De Holland:


Het gebouw uit 1939 is nu na een eerdere verbouwing uit 1980 zowel qua reparatie/restauratie als reconstructie terug gerestaureerd met moderne technieken zoals Kathodische bescherming om het zwaar aangetaste gebouw voor uiterlijke vormgeving qua oorspronkelijke beleving weer toonbaar te maken. Hierbij is direct bij het terug restaureren ingezet op energielabel A en is er een functionele verbetering meegegeven.

In dit project is speciaal gevelstucwerk gebruikt dat zelden voorkomt in bouwprojecten. In het stucwerk zit een toelage van natuursteensplit. Doordat delen van de oude gevel in tact zijn gebleven, moest de kleur van het natuursteen voor het nieuwe gedeelte tot in precisie aansluiten bij de oude structuur, om kleurverschil tegen te gaan.


De winnaars zijn bekendgemaakt tijdens het Betonprijsdiner in Rotterdam op 18 november.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.