gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Holland wint Betonprijs

De Holland heeft de Betonprijs 2015 gewonnen in de categorie Restauratie/reparatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Betonprijs is een tweejaarlijkse prijs voor projecten waarin het materiaal beton op een bijzondere wijze is toegepast. Er waren oorspronkelijk 93 projecten aangemeld. Na de eerste schifting door de jury werden er 23 aanmeldingen genomineerd. Deze zijn in 8 categoriën ingedeeld en elk werd binnen de eigen categorie op de pluspunten beoordeeld.

Het juryrapport zei over De Holland:


Het gebouw uit 1939 is nu na een eerdere verbouwing uit 1980 zowel qua reparatie/restauratie als reconstructie terug gerestaureerd met moderne technieken zoals Kathodische bescherming om het zwaar aangetaste gebouw voor uiterlijke vormgeving qua oorspronkelijke beleving weer toonbaar te maken. Hierbij is direct bij het terug restaureren ingezet op energielabel A en is er een functionele verbetering meegegeven.

In dit project is speciaal gevelstucwerk gebruikt dat zelden voorkomt in bouwprojecten. In het stucwerk zit een toelage van natuursteensplit. Doordat delen van de oude gevel in tact zijn gebleven, moest de kleur van het natuursteen voor het nieuwe gedeelte tot in precisie aansluiten bij de oude structuur, om kleurverschil tegen te gaan.


De winnaars zijn bekendgemaakt tijdens het Betonprijsdiner in Rotterdam op 18 november.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.