Dordrecht, Netherlands

De Jonge: 'Alle seinen op groen voor versoepelingen op 5 juni'

Zaterdag 5 juni gaan allerlei nieuwe coronaversoepelingen in. Dat heeft minister De Jonge bekendgemaakt, meldt de NOS. Volgens hem staan alle seinen op groen, nu "alle cijfers die moeten dalen aan het dalen zijn en alle cijfers die moeten stijgen aan het stijgen zijn". Hij doelde daarbij onder meer op het aantal besmettingen, het aantal ziekenhuisopnames en het aantal vaccinaties.
Vivian Rutte | 26 mei 2021 15:45 | Aangepast op 26 mei 2021 15:45
Vrijdag zet het kabinet de puntjes op de i en die avond geven De Jonge en premier Rutte weer een persconferentie. Dan worden de details gepresenteerd. Maar De Jonge zei nu al dat op 5 juni in grote lijnen 'stap 3' van het openingsplan ingaat.

Naar verluidt mogen vanaf volgende week zaterdag maximaal dertig gasten bij restaurants en cafés naar binnen, wel met reserveringen en met vaste plaatsen. Ook musea, theaters, bioscopen en andere 'doorstroomlocaties' zijn vanaf die zaterdag weer te bezoeken, op voorwaarde dat mensen een tijdslot afspreken.

Mogelijk kunnen bij grote horecalocaties ook grotere aantallen mensen naar binnen, als ze een toegangstest hebben gedaan. Maar dat moet nog worden uitgewerkt en hangt samen met de wet over verplichte toegangstesten, die vannacht door de Eerste Kamer is aangenomen.

Eerder dan gepland

Eerder ging het kabinet nog uit van nieuwe versoepelingen per 9 juni, maar zaterdag lekte al uit dat dat waarschijnlijk zou worden vervroegd, omdat het met de coronacijfers de goede kant opgaat.

Nieuw is dat begin juni niet alleen de restaurants opengaan, maar ook de cafés. Gisteren zei minister Grapperhaus al dat hij af wil van het onderscheid tussen 'natte' en 'droge' horeca. Hij herhaalde dat vandaag en hij zei ook dat we er "nog niet aan toe zijn" om in cafés op schermen naar voetbalwedstrijden te kijken.

Vanaf 5 juni wordt ook het advies over het aantal mensen dat iemand thuis mag ontvangen anders: dat gaat van twee naar vier. Verder komen er meer mogelijkheden om te sporten.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...