Dordrecht, Netherlands

De man die de Rutteflessen zo meesterlijk in hun papiertje rolde, is niet meer

Dordtenaren die vaak in de Ruttewinkel een borrel halen, herinneren zich hem nog wel; Kaal, rond brilletje, zware stem en altijd een dik leren schort. Bertus, de man die tientallen jaren achter de toonbank stond aan de Vriesestraat, is op 1 maart overleden.
Vivian Rutte | 10 maart 2021 11:45 | Aangepast op 10 maart 2021 11:45
Bertus Maas, zoals hij voluit heette, was sinds de jaren 60 werkzaam bij distilleerderij Rutte.

Voor de klanten was hij een baken in de winkel, en achter de schermen deed hij veel werkzaamheden om de dagelijkse gang van zaken draaiende te houden.

Dat maakte ook indruk op de kinderen van eigenaar John Rutte, vertelt zijn zoon Aquilon Rutte: “Wij als kinderen kwamen in de zaak dagelijks over de vloer. Ik heb Bertus veel meegemaakt in de zaak, vanaf mijn kleutertijd. Hij was iemand op wie je als kind kon vertrouwen. Ik was erg op hem gesteld en was daarin zeker niet de enige. Rustig en soepel in de omgang, relativerend, vriendelijk, kundig.”

Ook voor John Rutte zelf gold dit; in de tijd dat hij de zaak van zijn vader overnam, kwam Bertus er ook werken. In de bijna 50 jaar die volgden, was zijn niet-aflatende steun heel belangrijk voor zowel het bedrijf als op persoonlijk vlak voor John, vertelt Aquilon: “Hij was voor mijn vader een zeer betrouwbare spil in de zaak, maar bovenal waren ze "beste maatjes" zoals Bertus het eens tegen me gezegd heeft.”

John Rutte zelf, ook een bekend gezicht in Dordrecht, overleed al in 2003. Bertus bleef nog een tijdje achter zijn vertrouwde toonbank de Rutteflessen vakkundig in vloeipapiertjes draaien. Nadat hij met pensioen ging, woonde hij in Het Polderwiel. Bertus Maas is 76 jaar geworden.

Foto: Regionaal Archief Dordrecht

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...