Dordrecht, Netherlands

De man die de Rutteflessen zo meesterlijk in hun papiertje rolde, is niet meer

Dordtenaren die vaak in de Ruttewinkel een borrel halen, herinneren zich hem nog wel; Kaal, rond brilletje, zware stem en altijd een dik leren schort. Bertus, de man die tientallen jaren achter de toonbank stond aan de Vriesestraat, is op 1 maart overleden.
Vivian Rutte | 10 maart 2021 11:45 | Aangepast op 10 maart 2021 11:45
Bertus Maas, zoals hij voluit heette, was sinds de jaren 60 werkzaam bij distilleerderij Rutte.

Voor de klanten was hij een baken in de winkel, en achter de schermen deed hij veel werkzaamheden om de dagelijkse gang van zaken draaiende te houden.

Dat maakte ook indruk op de kinderen van eigenaar John Rutte, vertelt zijn zoon Aquilon Rutte: “Wij als kinderen kwamen in de zaak dagelijks over de vloer. Ik heb Bertus veel meegemaakt in de zaak, vanaf mijn kleutertijd. Hij was iemand op wie je als kind kon vertrouwen. Ik was erg op hem gesteld en was daarin zeker niet de enige. Rustig en soepel in de omgang, relativerend, vriendelijk, kundig.”

Ook voor John Rutte zelf gold dit; in de tijd dat hij de zaak van zijn vader overnam, kwam Bertus er ook werken. In de bijna 50 jaar die volgden, was zijn niet-aflatende steun heel belangrijk voor zowel het bedrijf als op persoonlijk vlak voor John, vertelt Aquilon: “Hij was voor mijn vader een zeer betrouwbare spil in de zaak, maar bovenal waren ze "beste maatjes" zoals Bertus het eens tegen me gezegd heeft.”

John Rutte zelf, ook een bekend gezicht in Dordrecht, overleed al in 2003. Bertus bleef nog een tijdje achter zijn vertrouwde toonbank de Rutteflessen vakkundig in vloeipapiertjes draaien. Nadat hij met pensioen ging, woonde hij in Het Polderwiel. Bertus Maas is 76 jaar geworden.

Foto: Regionaal Archief Dordrecht

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...