gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Oude Beer is te warm om te werken

a7e030634f5fd4157f01e4094c7b3346

In stadslandbouwkas De Oude Beer is het normaal gesproken al erg warm, maar deze dagen is het niet meer uit te houden. De vrijwilligers zijn inmiddels gevlucht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De thermometer in De Oude Beer geeft af en toe 47 graden aan. Niet vreemd dat de vrijwilligers alleen nog maar ‘s avonds en ‘s morgens vroeg even wat planten water komen geven en dan weer snel naar huis vluchten.

“Water, warmte en zon is geweldig voor ze. Je ziet de planten bijna groeien,” zegt Jan Ligtenberg van De Oude Beer. Gelukkig zijn er vrijwel geen groenten die niet tegen de warmte kunnen.

Voor de groenten in de kas is het wel goed. De tomaten zijn volgens Ligtenberg geweldig gegroeid. “De pepers en tomaten kunnen er goed tegen. Ze worden lekker rood en lekker sappig. De paprika’s duren nog even.”

Het is volgens Ligtenberg exceptioneel heet. “We hebben het nog niet eerder meegemaakt dat we de kas een week moesten sluiten.”&t=3s

Lees ook

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.