gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Oude Beer is te warm om te werken

a7e030634f5fd4157f01e4094c7b3346

In stadslandbouwkas De Oude Beer is het normaal gesproken al erg warm, maar deze dagen is het niet meer uit te houden. De vrijwilligers zijn inmiddels gevlucht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De thermometer in De Oude Beer geeft af en toe 47 graden aan. Niet vreemd dat de vrijwilligers alleen nog maar ‘s avonds en ‘s morgens vroeg even wat planten water komen geven en dan weer snel naar huis vluchten.

“Water, warmte en zon is geweldig voor ze. Je ziet de planten bijna groeien,” zegt Jan Ligtenberg van De Oude Beer. Gelukkig zijn er vrijwel geen groenten die niet tegen de warmte kunnen.

Voor de groenten in de kas is het wel goed. De tomaten zijn volgens Ligtenberg geweldig gegroeid. “De pepers en tomaten kunnen er goed tegen. Ze worden lekker rood en lekker sappig. De paprika’s duren nog even.”

Het is volgens Ligtenberg exceptioneel heet. “We hebben het nog niet eerder meegemaakt dat we de kas een week moesten sluiten.”&t=3s

Lees ook

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.