gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Oude Beer is te warm om te werken

a7e030634f5fd4157f01e4094c7b3346.jpg

In stadslandbouwkas De Oude Beer is het normaal gesproken al erg warm, maar deze dagen is het niet meer uit te houden. De vrijwilligers zijn inmiddels gevlucht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De thermometer in De Oude Beer geeft af en toe 47 graden aan. Niet vreemd dat de vrijwilligers alleen nog maar ‘s avonds en ‘s morgens vroeg even wat planten water komen geven en dan weer snel naar huis vluchten.

“Water, warmte en zon is geweldig voor ze. Je ziet de planten bijna groeien,” zegt Jan Ligtenberg van De Oude Beer. Gelukkig zijn er vrijwel geen groenten die niet tegen de warmte kunnen.

Voor de groenten in de kas is het wel goed. De tomaten zijn volgens Ligtenberg geweldig gegroeid. “De pepers en tomaten kunnen er goed tegen. Ze worden lekker rood en lekker sappig. De paprika’s duren nog even.”

Het is volgens Ligtenberg exceptioneel heet. “We hebben het nog niet eerder meegemaakt dat we de kas een week moesten sluiten.”&t=3s

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.