Dordrecht, Netherlands

De plek voor hét Dordtse tegeltje is bekend

Het monument van de tegeltjeswijsheid, komt op de Raamstraat. Wat er precies op de tegel komt te staan is nog niet bekend.
Jordy Nijenhuis | 26 maart 2019 16:07 | Aangepast op 26 maart 2019 16:07
Als Ode aan de Synode, ging Bibliotheek AanZet op zoek naar het taalgebruik en de wijsheid van vandaag de dag. Via de website van De Tegel van Dordrecht, kan iedere Dordtenaar zijn of haar favoriete uitspraken delen.


“De Tegel van Dordt is dé zoektocht naar tegelwijsheid van de stad”, vertelt Tjarco van Raalte, de bedenker van Dordtse Rooije. Tot 1 april kunnen er nog suggesties gedaan worden. Daarna kunnen de Dordtenaren stemmen op hun favoriet. Eind mei wordt de winnaar bekent. Het is de bedoeling om van de tegel een nieuw monument te maken.

Lees ook

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...