gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De redders van Dordt

d1eabf2a14440bd1dbb155fb108b8260

Burgemeester Wouter Kolff deed in een brandbrief een oproep aan de Dordtse jeugd om ´Redders van Dordt´ te worden. ¨Jullie hulp is dringend nodig. Het water staat ons aan de lippen, letterlijk.¨ Zo schreef de burgemeester in de brief. En dus worden er sinds enkele weken in de Biesboschhal jongeren opgeleid tot officiële redder van Dordt.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Meylène Meerman, van de Dordtse Redders: ¨Aan het einde van de reeks is er een nieuwe lichting ´Redders van Dordt´.¨ In totaal zijn er 160 redders, verdeeld over zes verschillende scholen. De aanleiding om de kinderen op te leiden, is het zeshonderdjarig bestaan van de organisatie. ¨Zeshonderd jaar geleden zijn de ´Redders van Dordt´ opgericht. Al die tijd zijn ze onder de radar gebleven. Door de klimaatverandering stijgt het waterpeil. Hierdoor wordt de urgentie groter om mensen op te leiden die weten wat ze moeten doen bij een overstroming.¨

De scholieren volgen een uitgebreid trainingstraject. Op de eerste trainingsdag leren ze bijvoorbeeld hoe ze noodpakketten moeten samenstellen, of hoe ze zandzakken moeten tillen en stapelen. Op 2 juli laten de nieuwe redders tijdens een grote oefening zien waartoe ze in staat zijn. ¨De 160 redders in opleiding gaan op deze dag, met hun eigen gemaakte vlotten, mensen evacueren naar het veiligste stadsdeel van Dordrecht: de Staart. Dit stadsdeel ligt een stuk hoger dan de rest van Dordrecht. Bij een overstroming moeten alle inwoners dan ook hiernaartoe gaan,¨ vertelt Meerman.&t=36s

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”