gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De redders van Dordt

d1eabf2a14440bd1dbb155fb108b8260

Burgemeester Wouter Kolff deed in een brandbrief een oproep aan de Dordtse jeugd om ´Redders van Dordt´ te worden. ¨Jullie hulp is dringend nodig. Het water staat ons aan de lippen, letterlijk.¨ Zo schreef de burgemeester in de brief. En dus worden er sinds enkele weken in de Biesboschhal jongeren opgeleid tot officiële redder van Dordt.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Meylène Meerman, van de Dordtse Redders: ¨Aan het einde van de reeks is er een nieuwe lichting ´Redders van Dordt´.¨ In totaal zijn er 160 redders, verdeeld over zes verschillende scholen. De aanleiding om de kinderen op te leiden, is het zeshonderdjarig bestaan van de organisatie. ¨Zeshonderd jaar geleden zijn de ´Redders van Dordt´ opgericht. Al die tijd zijn ze onder de radar gebleven. Door de klimaatverandering stijgt het waterpeil. Hierdoor wordt de urgentie groter om mensen op te leiden die weten wat ze moeten doen bij een overstroming.¨

De scholieren volgen een uitgebreid trainingstraject. Op de eerste trainingsdag leren ze bijvoorbeeld hoe ze noodpakketten moeten samenstellen, of hoe ze zandzakken moeten tillen en stapelen. Op 2 juli laten de nieuwe redders tijdens een grote oefening zien waartoe ze in staat zijn. ¨De 160 redders in opleiding gaan op deze dag, met hun eigen gemaakte vlotten, mensen evacueren naar het veiligste stadsdeel van Dordrecht: de Staart. Dit stadsdeel ligt een stuk hoger dan de rest van Dordrecht. Bij een overstroming moeten alle inwoners dan ook hiernaartoe gaan,¨ vertelt Meerman.&t=36s

Lees ook

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.