gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De redders van Dordt

d1eabf2a14440bd1dbb155fb108b8260

Burgemeester Wouter Kolff deed in een brandbrief een oproep aan de Dordtse jeugd om ´Redders van Dordt´ te worden. ¨Jullie hulp is dringend nodig. Het water staat ons aan de lippen, letterlijk.¨ Zo schreef de burgemeester in de brief. En dus worden er sinds enkele weken in de Biesboschhal jongeren opgeleid tot officiële redder van Dordt.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Meylène Meerman, van de Dordtse Redders: ¨Aan het einde van de reeks is er een nieuwe lichting ´Redders van Dordt´.¨ In totaal zijn er 160 redders, verdeeld over zes verschillende scholen. De aanleiding om de kinderen op te leiden, is het zeshonderdjarig bestaan van de organisatie. ¨Zeshonderd jaar geleden zijn de ´Redders van Dordt´ opgericht. Al die tijd zijn ze onder de radar gebleven. Door de klimaatverandering stijgt het waterpeil. Hierdoor wordt de urgentie groter om mensen op te leiden die weten wat ze moeten doen bij een overstroming.¨

De scholieren volgen een uitgebreid trainingstraject. Op de eerste trainingsdag leren ze bijvoorbeeld hoe ze noodpakketten moeten samenstellen, of hoe ze zandzakken moeten tillen en stapelen. Op 2 juli laten de nieuwe redders tijdens een grote oefening zien waartoe ze in staat zijn. ¨De 160 redders in opleiding gaan op deze dag, met hun eigen gemaakte vlotten, mensen evacueren naar het veiligste stadsdeel van Dordrecht: de Staart. Dit stadsdeel ligt een stuk hoger dan de rest van Dordrecht. Bij een overstroming moeten alle inwoners dan ook hiernaartoe gaan,¨ vertelt Meerman.&t=36s

Lees ook

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.