gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De redders van Dordt

d1eabf2a14440bd1dbb155fb108b8260

Burgemeester Wouter Kolff deed in een brandbrief een oproep aan de Dordtse jeugd om ´Redders van Dordt´ te worden. ¨Jullie hulp is dringend nodig. Het water staat ons aan de lippen, letterlijk.¨ Zo schreef de burgemeester in de brief. En dus worden er sinds enkele weken in de Biesboschhal jongeren opgeleid tot officiële redder van Dordt.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Meylène Meerman, van de Dordtse Redders: ¨Aan het einde van de reeks is er een nieuwe lichting ´Redders van Dordt´.¨ In totaal zijn er 160 redders, verdeeld over zes verschillende scholen. De aanleiding om de kinderen op te leiden, is het zeshonderdjarig bestaan van de organisatie. ¨Zeshonderd jaar geleden zijn de ´Redders van Dordt´ opgericht. Al die tijd zijn ze onder de radar gebleven. Door de klimaatverandering stijgt het waterpeil. Hierdoor wordt de urgentie groter om mensen op te leiden die weten wat ze moeten doen bij een overstroming.¨

De scholieren volgen een uitgebreid trainingstraject. Op de eerste trainingsdag leren ze bijvoorbeeld hoe ze noodpakketten moeten samenstellen, of hoe ze zandzakken moeten tillen en stapelen. Op 2 juli laten de nieuwe redders tijdens een grote oefening zien waartoe ze in staat zijn. ¨De 160 redders in opleiding gaan op deze dag, met hun eigen gemaakte vlotten, mensen evacueren naar het veiligste stadsdeel van Dordrecht: de Staart. Dit stadsdeel ligt een stuk hoger dan de rest van Dordrecht. Bij een overstroming moeten alle inwoners dan ook hiernaartoe gaan,¨ vertelt Meerman.&t=36s

Lees ook

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.