gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De redders van Dordt

d1eabf2a14440bd1dbb155fb108b8260

Burgemeester Wouter Kolff deed in een brandbrief een oproep aan de Dordtse jeugd om ´Redders van Dordt´ te worden. ¨Jullie hulp is dringend nodig. Het water staat ons aan de lippen, letterlijk.¨ Zo schreef de burgemeester in de brief. En dus worden er sinds enkele weken in de Biesboschhal jongeren opgeleid tot officiële redder van Dordt.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Meylène Meerman, van de Dordtse Redders: ¨Aan het einde van de reeks is er een nieuwe lichting ´Redders van Dordt´.¨ In totaal zijn er 160 redders, verdeeld over zes verschillende scholen. De aanleiding om de kinderen op te leiden, is het zeshonderdjarig bestaan van de organisatie. ¨Zeshonderd jaar geleden zijn de ´Redders van Dordt´ opgericht. Al die tijd zijn ze onder de radar gebleven. Door de klimaatverandering stijgt het waterpeil. Hierdoor wordt de urgentie groter om mensen op te leiden die weten wat ze moeten doen bij een overstroming.¨

De scholieren volgen een uitgebreid trainingstraject. Op de eerste trainingsdag leren ze bijvoorbeeld hoe ze noodpakketten moeten samenstellen, of hoe ze zandzakken moeten tillen en stapelen. Op 2 juli laten de nieuwe redders tijdens een grote oefening zien waartoe ze in staat zijn. ¨De 160 redders in opleiding gaan op deze dag, met hun eigen gemaakte vlotten, mensen evacueren naar het veiligste stadsdeel van Dordrecht: de Staart. Dit stadsdeel ligt een stuk hoger dan de rest van Dordrecht. Bij een overstroming moeten alle inwoners dan ook hiernaartoe gaan,¨ vertelt Meerman.&t=36s

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.