gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De SP is het zuinigst

De SP is de zuinigste partij van Dordrecht. De partij declareerde in 2016 slechts 1395 euro bij de gemeente.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Dat blijkt uit het overzicht van de fractievergoedingen. In de regel krijgt elke partij een bedrag van 6000 euro om zijn bezigheden te financieren, naast een bedrag van 2000 euro per fractielid. De SP ontving bijna 12.000 euro, maar declareerde het overgrote deel van haar kosten niet bij de gemeente. In plaats daarvan betaalde de partij de kosten uit het eigen reservefonds.

Beter voor Dordt gaf in 2016 het meeste uit, namelijk 32.722 euro. Als grootste fractie van Dordt, heeft de BVD ook het grootste budget. Vorig jaar had de partij echter een tekort van 4000 euro, dat met geld uit het reservefonds gevuld moest worden. Ook D66 en PvdA gaven iets meer uit dan het budget toestond.

Volgens de accountants van Deloitte hebben alle partijen zich wel aan de regels gehouden.

Lees ook

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.