gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Viersprong wordt flink opgeknapt.

De burgemeester en wethouders hebben een plan gepresenteerd om de het recreatiegebied De Viersprong op te knappen. In september had de raad al aangegeven dat het recreatiegebied weer moest worden aangepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor de plas zijn verschillende ideeën. Zo wordt er gekeken naar een eiland in de plas en een extra strand. Het eiland en strand zijn opgenomen in een schets die de gemeente met belanghebbenden heeft gemaakt. Een van de randvoorwaarden is dat de waterkwaliteit en veiligheid gewaarborgd blijven.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de schets wordt er een definitief ontwerp gemaakt met onder andere Staatsbosbeheer, de Provincie, het Waterschap, het Nationaal park de Biesbosch, de omgevingsdienst en de uitbater van de horecagelegenheid.

De kosten van €600.000 worden gefinancierd door de gemeente met overgebleven geld van de Noorderdiepzone en de nieuwe Dordtse Biesbosch. Ook het jaarlijkse beheer van €60.000 wordt betaald door de gemeente.

Nadat de Viersprong is opgeknapt wil de gemeente weer de status van officieel zwemwater aanvragen voor het gebied. De provincie besloot onlangs de waterkwaliteit niet meer te controleren.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.