gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Viersprong wordt flink opgeknapt.

De burgemeester en wethouders hebben een plan gepresenteerd om de het recreatiegebied De Viersprong op te knappen. In september had de raad al aangegeven dat het recreatiegebied weer moest worden aangepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor de plas zijn verschillende ideeën. Zo wordt er gekeken naar een eiland in de plas en een extra strand. Het eiland en strand zijn opgenomen in een schets die de gemeente met belanghebbenden heeft gemaakt. Een van de randvoorwaarden is dat de waterkwaliteit en veiligheid gewaarborgd blijven.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de schets wordt er een definitief ontwerp gemaakt met onder andere Staatsbosbeheer, de Provincie, het Waterschap, het Nationaal park de Biesbosch, de omgevingsdienst en de uitbater van de horecagelegenheid.

De kosten van €600.000 worden gefinancierd door de gemeente met overgebleven geld van de Noorderdiepzone en de nieuwe Dordtse Biesbosch. Ook het jaarlijkse beheer van €60.000 wordt betaald door de gemeente.

Nadat de Viersprong is opgeknapt wil de gemeente weer de status van officieel zwemwater aanvragen voor het gebied. De provincie besloot onlangs de waterkwaliteit niet meer te controleren.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.