gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Viersprong wordt flink opgeknapt.

De burgemeester en wethouders hebben een plan gepresenteerd om de het recreatiegebied De Viersprong op te knappen. In september had de raad al aangegeven dat het recreatiegebied weer moest worden aangepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor de plas zijn verschillende ideeën. Zo wordt er gekeken naar een eiland in de plas en een extra strand. Het eiland en strand zijn opgenomen in een schets die de gemeente met belanghebbenden heeft gemaakt. Een van de randvoorwaarden is dat de waterkwaliteit en veiligheid gewaarborgd blijven.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de schets wordt er een definitief ontwerp gemaakt met onder andere Staatsbosbeheer, de Provincie, het Waterschap, het Nationaal park de Biesbosch, de omgevingsdienst en de uitbater van de horecagelegenheid.

De kosten van €600.000 worden gefinancierd door de gemeente met overgebleven geld van de Noorderdiepzone en de nieuwe Dordtse Biesbosch. Ook het jaarlijkse beheer van €60.000 wordt betaald door de gemeente.

Nadat de Viersprong is opgeknapt wil de gemeente weer de status van officieel zwemwater aanvragen voor het gebied. De provincie besloot onlangs de waterkwaliteit niet meer te controleren.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”