gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Viersprong wordt flink opgeknapt.

De burgemeester en wethouders hebben een plan gepresenteerd om de het recreatiegebied De Viersprong op te knappen. In september had de raad al aangegeven dat het recreatiegebied weer moest worden aangepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor de plas zijn verschillende ideeën. Zo wordt er gekeken naar een eiland in de plas en een extra strand. Het eiland en strand zijn opgenomen in een schets die de gemeente met belanghebbenden heeft gemaakt. Een van de randvoorwaarden is dat de waterkwaliteit en veiligheid gewaarborgd blijven.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de schets wordt er een definitief ontwerp gemaakt met onder andere Staatsbosbeheer, de Provincie, het Waterschap, het Nationaal park de Biesbosch, de omgevingsdienst en de uitbater van de horecagelegenheid.

De kosten van €600.000 worden gefinancierd door de gemeente met overgebleven geld van de Noorderdiepzone en de nieuwe Dordtse Biesbosch. Ook het jaarlijkse beheer van €60.000 wordt betaald door de gemeente.

Nadat de Viersprong is opgeknapt wil de gemeente weer de status van officieel zwemwater aanvragen voor het gebied. De provincie besloot onlangs de waterkwaliteit niet meer te controleren.

Lees ook

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."