gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Viersprong wordt flink opgeknapt.

De burgemeester en wethouders hebben een plan gepresenteerd om de het recreatiegebied De Viersprong op te knappen. In september had de raad al aangegeven dat het recreatiegebied weer moest worden aangepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor de plas zijn verschillende ideeën. Zo wordt er gekeken naar een eiland in de plas en een extra strand. Het eiland en strand zijn opgenomen in een schets die de gemeente met belanghebbenden heeft gemaakt. Een van de randvoorwaarden is dat de waterkwaliteit en veiligheid gewaarborgd blijven.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de schets wordt er een definitief ontwerp gemaakt met onder andere Staatsbosbeheer, de Provincie, het Waterschap, het Nationaal park de Biesbosch, de omgevingsdienst en de uitbater van de horecagelegenheid.

De kosten van €600.000 worden gefinancierd door de gemeente met overgebleven geld van de Noorderdiepzone en de nieuwe Dordtse Biesbosch. Ook het jaarlijkse beheer van €60.000 wordt betaald door de gemeente.

Nadat de Viersprong is opgeknapt wil de gemeente weer de status van officieel zwemwater aanvragen voor het gebied. De provincie besloot onlangs de waterkwaliteit niet meer te controleren.

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.