gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Voedselbank zoekt nieuwe vrijwilligers

ce472c0b57cbd78a0d35e57645e15873

Ook al is het aantal mensen dat gebruik maakt van de Voedselbank niet zo hard toegenomen als verwacht, de instelling heeft nog wel steeds extra handen nodig. "Met name coördinatoren, chauffeurs en mensen voor de voedselverwerving," vertelt oud-wethouder Rinette Reynvaan.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Frans-Bauke van der Meer is één van de huidige coördinatoren en vindt het werk ontzettend leuk: "Leuke sfeer en iedereen werkt hard." De werkzaamheden variëren enorm op een dag aldus Frans-Bauke en het is soms ook heel veel improviseren: "Er komen vaak tussendoor nog dingen binnen en die dan snel weg moeten." Frans-Bauke adviseert eerst een tijdje mee te lopen aan potentieel geïnteresseerden.

Door de komst van een extra bus, zijn er ook chauffeurs nodig. Dit hoeft niet per se op een vast aantal dagen, maar ook incidenteel: "Als er snel iets opgehaald moet worden, dan wil je het liefst dezelfde dag nog iemand er naartoe sturen," zegt Jan Slappendel. Ook hij is één van de coördinatoren.

Momenteel maken ongeveer 400 mensen gebruik van de Voedselbank. Dat betekent dat het aantal cliënten de afgelopen periode niet zo hard is toegenomen als vorig jaar. Toch zijn er verschillende scenario's gemaakt om extra drukte op de lange termijn op te vangen.

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.