Dordrecht, Netherlands

De Vrije Tuinder heeft 'goede gesprekken' met betrokkenen over toekomst

De Vrije Tuinder heeft met bewoners aan de Zuidendijk en modelvliegclub The Red Eagles "goede gesprekken". Om de plannen te kunnen realiseren, moet er daardoor wel meer geld komen dan de al beoogde 260.000 euro. Dat zegt de voorzitter van De Vrije Tuinder, Gijs Zevenhoven: "Het extra geld gaat ingezet worden voor de verplaatsing van de vliegclub en de aanleg van de toegangswegen tot onze clubs."
Alexander Eleveld | 11 maart 2021 14:01 | Aangepast op 11 maart 2021 14:01
De plannen van de nieuwe locatie van De Vrije Tuinder vallen onder de ontwikkeling op de Zuidendijk die daar de komende jaren zullen plaatsvinden. De club komt daardoor 20 meter verder in het veld te liggen en moet bijvoorbeeld ruimte vrij houden voor een "natuurlijke watergang". "Maar ook routes voor wandelaars om daardoor heen te trekken," zegt Gijs.

Door het jarenlange gesteggel over de verplaatsing is er voor de leden veel onzekerheid. Daarom hebben ook veel leden hun tuintje opgegeven. "Onze trouwe leden willen echt alleen maar tuinen en voor de rest geen gezeik. Door het werk wat er op ons afkomt, maakt het toch minder leuk." Gijs vervolgt dat er gelukkig ook een aantal kandidaat-leden zijn die straks op de nieuwe plek willen 'tuinen'.

Inmiddels is er dus contact tussen de vereniging en de bewoners aan de Zuidendijk. Volgens Gijs staan de meeste bewoners nu ook positiever tegenover de komst van de vereniging. Ook met de gemeente, en met name wethouder Marco Stam, verlopen de gesprekken voorspoedig: "Hij is echt keihard voor ons aan het werk om de verplaatsing te realiseren," sluit Gijs af.

Onder andere de VSP staat positief tegenover het extra geld. Wat hun betreft is dit de manier om tot een goed compromis te komen en hoopt dat meerdere partijen hiermee instemmen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...