gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Vrijheid gaat weer open

Café De Vrijheid aan de Noordendijk gaat op vrijdag 31 maart weer open.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een jaar geleden moest de vorige eigenaar na financiële tegenvallers de zaak sluiten. Het personeel begon daarna een crowdfunding-actie en via een benefiet-voorstelling bij DOOR en donaties lukte het om voldoende fondsen bij elkaar te krijgen. Daarmee kon de nieuwe eigenaresse, Inge Deen, het 100 jaar oude schipperscafé voor Dordrecht behouden.

De nieuwe start (met het oude personeel) wordt uitbundig gevierd met een compleet feest-weekend. Verschillende Dordtse bands en artiesten komen langs en zorgen voor de live-muziek. Ook voormalige DJ’s laten weer van zich horen. Het complete programma wordt via Facebook bekend gemaakt.

Voor de buurtbewoners wordt een apart evenement georganiseerd voor de hernieuwde kennismaking.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.