gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De VVD heeft vragen over de uitspraak van de Grindr-zaak

5a7a3d7402489594f17dfbe1b417d3ec

De VVD wil van minister Ferdinand Grapperhaus van Justitie en Veiligheid weten waarom aangiftes van homogeweld zo weinig leiden tot veroordeling. Volgens de partij leiden ruim 1300 aangiften per jaar, tot minder dan tien veroordelingen.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De vragen stelden de kamerleden Dilan Yesilgöz-Zegerius en Foort van Oosten naar aanleiding van de veroordeling van dertien jongens voor homo-mishandelingen in het voorjaar in Dordrecht.

De jongens zijn veroordeeld voor betrokkenheid bij het in de val lokken en mishandelen van twee homoseksuele mannen eerder dit jaar in Dordrecht. Vijf minderjarige verdachten in de zaak krijgen werkstraffen, leerstraffen en voorwaardelijke jeugdgevangenisstraffen tot drie maanden. De meerderjarige verdachten zijn veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen van één tot drie maanden en tot werkstraffen tot tweehonderd uur.

Zij werden vrijgesproken van homofoob gedrag, tot verbijstering van de belangenorganisaties COC en Dordrecht Pride. Hun termen ‘kankerhomo’ en ‘flikker’ zijn niet beoordeeld als homofoob en de mishandeling niet als anti-homogeweld.

De kamerleden willen weten van Grapperhaus hoe hij denkt het aantal veroordelingen omhoog te kunnen halen en wanneer een vergrijp beoordeeld wordt als homohaat.

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.