gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De VVD heeft vragen over de uitspraak van de Grindr-zaak

5a7a3d7402489594f17dfbe1b417d3ec

De VVD wil van minister Ferdinand Grapperhaus van Justitie en Veiligheid weten waarom aangiftes van homogeweld zo weinig leiden tot veroordeling. Volgens de partij leiden ruim 1300 aangiften per jaar, tot minder dan tien veroordelingen.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De vragen stelden de kamerleden Dilan Yesilgöz-Zegerius en Foort van Oosten naar aanleiding van de veroordeling van dertien jongens voor homo-mishandelingen in het voorjaar in Dordrecht.

De jongens zijn veroordeeld voor betrokkenheid bij het in de val lokken en mishandelen van twee homoseksuele mannen eerder dit jaar in Dordrecht. Vijf minderjarige verdachten in de zaak krijgen werkstraffen, leerstraffen en voorwaardelijke jeugdgevangenisstraffen tot drie maanden. De meerderjarige verdachten zijn veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen van één tot drie maanden en tot werkstraffen tot tweehonderd uur.

Zij werden vrijgesproken van homofoob gedrag, tot verbijstering van de belangenorganisaties COC en Dordrecht Pride. Hun termen ‘kankerhomo’ en ‘flikker’ zijn niet beoordeeld als homofoob en de mishandeling niet als anti-homogeweld.

De kamerleden willen weten van Grapperhaus hoe hij denkt het aantal veroordelingen omhoog te kunnen halen en wanneer een vergrijp beoordeeld wordt als homohaat.

Lees ook

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.