gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De VVD heeft vragen over de uitspraak van de Grindr-zaak

5a7a3d7402489594f17dfbe1b417d3ec

De VVD wil van minister Ferdinand Grapperhaus van Justitie en Veiligheid weten waarom aangiftes van homogeweld zo weinig leiden tot veroordeling. Volgens de partij leiden ruim 1300 aangiften per jaar, tot minder dan tien veroordelingen.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De vragen stelden de kamerleden Dilan Yesilgöz-Zegerius en Foort van Oosten naar aanleiding van de veroordeling van dertien jongens voor homo-mishandelingen in het voorjaar in Dordrecht.

De jongens zijn veroordeeld voor betrokkenheid bij het in de val lokken en mishandelen van twee homoseksuele mannen eerder dit jaar in Dordrecht. Vijf minderjarige verdachten in de zaak krijgen werkstraffen, leerstraffen en voorwaardelijke jeugdgevangenisstraffen tot drie maanden. De meerderjarige verdachten zijn veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen van één tot drie maanden en tot werkstraffen tot tweehonderd uur.

Zij werden vrijgesproken van homofoob gedrag, tot verbijstering van de belangenorganisaties COC en Dordrecht Pride. Hun termen ‘kankerhomo’ en ‘flikker’ zijn niet beoordeeld als homofoob en de mishandeling niet als anti-homogeweld.

De kamerleden willen weten van Grapperhaus hoe hij denkt het aantal veroordelingen omhoog te kunnen halen en wanneer een vergrijp beoordeeld wordt als homohaat.

Lees ook

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.