Dordrecht, Netherlands

De Winterkoning is er klaar voor

De Dubbeldamse ijsclub De Winterkoning is klaar voor het schaatsseizoen. De boel is op orde. Nu moet alleen het weer nog even meewerken.
Peter Tromp | 18 januari 2017 16:33 | Aangepast op 18 januari 2017 16:33
Het clubhuis is vanochtend helemaal schoongemaakt. “Dat was nodig, want het was voor het eerst in vier jaar”, zeggen Robina, Daniëlle en Alice. Hun partners zitten in het bestuur van de club, maar die hebben nu even andere bezigheden. “Rianne en Judith zijn net weg. Zij hebben ook meegeholpen de boel schoon te krijgen.”

Vier jaar geleden

Je zou bijna vergeten dat het alweer vier jaar geleden is dat de ijsbaan voor het laatst open was. Toen lag er op 14 januari ook nog maar tweeënhalve centimeter ijs, maar dat groeide in de daaropvolgende dagen hard aan.

Flink vriezen

Acht centimeter dik moet het ijs zijn. “Daarvoor moet het zeker nog wel een week flink vriezen”, zeggen de vrouwen, terwijl ze nog even om het hoekje van de deur kijken of alles nu echt schoon is. Het lijkt deze vorstperiode dus weer niet te gaan lukken. De komende dagen worden minder koud. Na het weekeinde wordt het waarschijnlijk een stuk zachter met overdag temperaturen van vijf tot zeven graden boven nul.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...