Dordrecht, Netherlands

De Winterkoning is er klaar voor

De Dubbeldamse ijsclub De Winterkoning is klaar voor het schaatsseizoen. De boel is op orde. Nu moet alleen het weer nog even meewerken.
Peter Tromp | 18 januari 2017 16:33 | Aangepast op 18 januari 2017 16:33
Het clubhuis is vanochtend helemaal schoongemaakt. “Dat was nodig, want het was voor het eerst in vier jaar”, zeggen Robina, Daniëlle en Alice. Hun partners zitten in het bestuur van de club, maar die hebben nu even andere bezigheden. “Rianne en Judith zijn net weg. Zij hebben ook meegeholpen de boel schoon te krijgen.”

Vier jaar geleden

Je zou bijna vergeten dat het alweer vier jaar geleden is dat de ijsbaan voor het laatst open was. Toen lag er op 14 januari ook nog maar tweeënhalve centimeter ijs, maar dat groeide in de daaropvolgende dagen hard aan.

Flink vriezen

Acht centimeter dik moet het ijs zijn. “Daarvoor moet het zeker nog wel een week flink vriezen”, zeggen de vrouwen, terwijl ze nog even om het hoekje van de deur kijken of alles nu echt schoon is. Het lijkt deze vorstperiode dus weer niet te gaan lukken. De komende dagen worden minder koud. Na het weekeinde wordt het waarschijnlijk een stuk zachter met overdag temperaturen van vijf tot zeven graden boven nul.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Geen Gaston, wel oplichters: bejaarde man is neploterijmedewerkers te slim af

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...