Dordrecht, Netherlands

De Winterkoning is er klaar voor

De Dubbeldamse ijsclub De Winterkoning is klaar voor het schaatsseizoen. De boel is op orde. Nu moet alleen het weer nog even meewerken.
Peter Tromp | 18 januari 2017 16:33 | Aangepast op 18 januari 2017 16:33
Het clubhuis is vanochtend helemaal schoongemaakt. “Dat was nodig, want het was voor het eerst in vier jaar”, zeggen Robina, Daniëlle en Alice. Hun partners zitten in het bestuur van de club, maar die hebben nu even andere bezigheden. “Rianne en Judith zijn net weg. Zij hebben ook meegeholpen de boel schoon te krijgen.”

Vier jaar geleden

Je zou bijna vergeten dat het alweer vier jaar geleden is dat de ijsbaan voor het laatst open was. Toen lag er op 14 januari ook nog maar tweeënhalve centimeter ijs, maar dat groeide in de daaropvolgende dagen hard aan.

Flink vriezen

Acht centimeter dik moet het ijs zijn. “Daarvoor moet het zeker nog wel een week flink vriezen”, zeggen de vrouwen, terwijl ze nog even om het hoekje van de deur kijken of alles nu echt schoon is. Het lijkt deze vorstperiode dus weer niet te gaan lukken. De komende dagen worden minder koud. Na het weekeinde wordt het waarschijnlijk een stuk zachter met overdag temperaturen van vijf tot zeven graden boven nul.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...