Dordrecht, Netherlands

De Zeeuw: 'Afwijzen financieel plan is politieke onwil'

Hij klinkt vrij vrolijk, maar in feite is FC Dordrecht-directeur Hans de Zeeuw nog redelijk pissig over de afwijzing van het financieel plan voor de bouw van het nieuwe stadion van FC Dordrecht. De gemeente maakte dinsdag bekend dat ze niet garant willen staan voor de bouw voor 17 miljoen euro.
Corrado Francke | 12 november 2019 17:08 | Aangepast op 12 november 2019 17:08
"Politieke onwil", noemt De Zeeuw het bij RTV Rijnmond. "Het plan was goed. Dat is doorberekend en nu zeggen ze plotseling dat het allemaal niet klopt. Het komt dan ook als een complete verrassing."

Aanvankelijk zou er een supermarkt in het stadion komen, om zo de financiële haalbaarheid te verbeteren. "Maar op verzoek van de gemeente hebben we dat plan losgelaten", gaat De Zeeuw verder. "Daarom is er plek gemaakt voor onderwijs en zorg."

Daarom moet de garantstelling gezien worden als een garantstelling voor zorg en onderwijs en niet zozeer voor de club, vindt De Zeeuw. "En daar komt nog bij. We hebben nergens in de plannen ook maar één euro voor de club zelf gevraagd."

De Zeeuw blijft strijdbaar voor zijn plan. "We moeten nu de gemeenteraad achter ons zien te krijgen. En ook een deel van de coalitiepartijen."

Voorlopig wil De Zeeuw nog even nadenken over de opties. Eerder liet de algemeen directeur weten dat het stadion absoluut noodzakelijk is voor FC Dordrecht om te overleven. Hebben de Dordtse wethouders dan een poging gedaan om het doodsvonnis van de club te tekenen? "Dat hebben ze in ieder geval wel geprobeerd vandaag."


Foto: RTV Rijnmond

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...