gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Zeeuw: 'Afwijzen financieel plan is politieke onwil'

daa0cc8bb95bba9698f3cd3a39565240.jpg

Hij klinkt vrij vrolijk, maar in feite is FC Dordrecht-directeur Hans de Zeeuw nog redelijk pissig over de afwijzing van het financieel plan voor de bouw van het nieuwe stadion van FC Dordrecht. De gemeente maakte dinsdag bekend dat ze niet garant willen staan voor de bouw voor 17 miljoen euro.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Politieke onwil", noemt De Zeeuw het bij RTV Rijnmond. "Het plan was goed. Dat is doorberekend en nu zeggen ze plotseling dat het allemaal niet klopt. Het komt dan ook als een complete verrassing."

Aanvankelijk zou er een supermarkt in het stadion komen, om zo de financiële haalbaarheid te verbeteren. "Maar op verzoek van de gemeente hebben we dat plan losgelaten", gaat De Zeeuw verder. "Daarom is er plek gemaakt voor onderwijs en zorg."

Daarom moet de garantstelling gezien worden als een garantstelling voor zorg en onderwijs en niet zozeer voor de club, vindt De Zeeuw. "En daar komt nog bij. We hebben nergens in de plannen ook maar één euro voor de club zelf gevraagd."

De Zeeuw blijft strijdbaar voor zijn plan. "We moeten nu de gemeenteraad achter ons zien te krijgen. En ook een deel van de coalitiepartijen."

Voorlopig wil De Zeeuw nog even nadenken over de opties. Eerder liet de algemeen directeur weten dat het stadion absoluut noodzakelijk is voor FC Dordrecht om te overleven. Hebben de Dordtse wethouders dan een poging gedaan om het doodsvonnis van de club te tekenen? "Dat hebben ze in ieder geval wel geprobeerd vandaag."


Foto: RTV Rijnmond

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.