gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Debaters Stedelijk Dalton worden 19e tijdens voorronde

200cee3c915d51d71b4a6cc2473767da

Het Stedelijk Dalton College uit Dordrecht is als 19e geëindigd bij de voorronden van het NK Debatteren voor Scholieren op gastschool Gymnasium Camphusianum in Gorinchem.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het NK Debatteren voor Scholieren wordt sinds 1998 georganiseerd door de Stichting Nederlands Debat Instituut. Dat is een organisatie die door speelse debatactiviteiten ervoor zorgt dat leerlingen nieuwsgierig blijven, overtuigender durven spreken en zorgvuldiger leren luisteren. Ze houden niet alleen kampioenschappen, maar geven ook trainingen aan docenten.

De leerlingen moesten dit jaar debatteren over de volgende stellingen: Nederland heeft de verantwoordelijkheid om gelijke rechten voor LHBTI’s in andere landen te bevorderen, alcoholproducten moeten twee keer zo duur worden, iedereen wordt tot zijn 25e verplicht om te stemmen tijdens de verkiezingen, na een voetbalwedstrijd mogen supporters één uur lang ongestoord vechten op het veld en een politicus die negatief in het nieuws komt moet per direct aftreden.

De eerste twee voorrondes werden in Gorinchem gehouden, de derde vindt plaats op 30 november op het Mendelcollege in Haarlem. De finale is in Utrecht op zaterdag 26 januari.
0838604a9d127048c03d1affcd45e424

Lees ook

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.