gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Debaters Stedelijk Dalton worden 19e tijdens voorronde

200cee3c915d51d71b4a6cc2473767da

Het Stedelijk Dalton College uit Dordrecht is als 19e geëindigd bij de voorronden van het NK Debatteren voor Scholieren op gastschool Gymnasium Camphusianum in Gorinchem.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het NK Debatteren voor Scholieren wordt sinds 1998 georganiseerd door de Stichting Nederlands Debat Instituut. Dat is een organisatie die door speelse debatactiviteiten ervoor zorgt dat leerlingen nieuwsgierig blijven, overtuigender durven spreken en zorgvuldiger leren luisteren. Ze houden niet alleen kampioenschappen, maar geven ook trainingen aan docenten.

De leerlingen moesten dit jaar debatteren over de volgende stellingen: Nederland heeft de verantwoordelijkheid om gelijke rechten voor LHBTI’s in andere landen te bevorderen, alcoholproducten moeten twee keer zo duur worden, iedereen wordt tot zijn 25e verplicht om te stemmen tijdens de verkiezingen, na een voetbalwedstrijd mogen supporters één uur lang ongestoord vechten op het veld en een politicus die negatief in het nieuws komt moet per direct aftreden.

De eerste twee voorrondes werden in Gorinchem gehouden, de derde vindt plaats op 30 november op het Mendelcollege in Haarlem. De finale is in Utrecht op zaterdag 26 januari.
0838604a9d127048c03d1affcd45e424

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.