gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Debaters Stedelijk Dalton worden 19e tijdens voorronde

200cee3c915d51d71b4a6cc2473767da.jpg

Het Stedelijk Dalton College uit Dordrecht is als 19e geëindigd bij de voorronden van het NK Debatteren voor Scholieren op gastschool Gymnasium Camphusianum in Gorinchem.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het NK Debatteren voor Scholieren wordt sinds 1998 georganiseerd door de Stichting Nederlands Debat Instituut. Dat is een organisatie die door speelse debatactiviteiten ervoor zorgt dat leerlingen nieuwsgierig blijven, overtuigender durven spreken en zorgvuldiger leren luisteren. Ze houden niet alleen kampioenschappen, maar geven ook trainingen aan docenten.

De leerlingen moesten dit jaar debatteren over de volgende stellingen: Nederland heeft de verantwoordelijkheid om gelijke rechten voor LHBTI’s in andere landen te bevorderen, alcoholproducten moeten twee keer zo duur worden, iedereen wordt tot zijn 25e verplicht om te stemmen tijdens de verkiezingen, na een voetbalwedstrijd mogen supporters één uur lang ongestoord vechten op het veld en een politicus die negatief in het nieuws komt moet per direct aftreden.

De eerste twee voorrondes werden in Gorinchem gehouden, de derde vindt plaats op 30 november op het Mendelcollege in Haarlem. De finale is in Utrecht op zaterdag 26 januari.
0838604a9d127048c03d1affcd45e424.jpg

Lees ook

fotoafscheid.png

Met een lach, een traan én een dansje nemen deze raadsleden afscheid

Gedans in de gemeenteraad. Het gebeurt zelden tot nooit, maar de afzwaaiende Kitty Kruger (GroenLinks) en Irene Koene (Gewoon Dordt) brachten daar verandering in. Zo eindigde een middag vol gelach én tranen met een vrolijke noot. “Ik denk dat we een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten.”

foto 2 opad.png

Op Pad Met Ad: kleine treinen en grote hobby's

Heb je onze streek altijd al in het klein willen zien? In de nieuwe aflevering van ‘Op Pad Met Ad’ gaat hij langs bij de open dag van de ModelSpoorGroep Drechtsteden. De vereniging van liefhebbers voor miniatuurtreinen hebben hun deuren geopend voor iedereen. En Ad krijgt alle ins en outs te zien.

optreden jubal statenplein.jpg

Er valt wat te beleven op woensdagen: het Statenplein pakt uit

Vanaf woensdag 1 april worden er elke week activiteiten georganiseerd op het Statenplein in Dordrecht. Zo wil de gemeente het plein omtoveren tot een plek vol beleving en ontmoeting. De activiteiten zijn afgetrapt door een judomiddag voor kinderen. ‘s Avonds is een workshop salsadansen.

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.