gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Debaters Stedelijk Dalton worden 19e tijdens voorronde

200cee3c915d51d71b4a6cc2473767da

Het Stedelijk Dalton College uit Dordrecht is als 19e geëindigd bij de voorronden van het NK Debatteren voor Scholieren op gastschool Gymnasium Camphusianum in Gorinchem.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het NK Debatteren voor Scholieren wordt sinds 1998 georganiseerd door de Stichting Nederlands Debat Instituut. Dat is een organisatie die door speelse debatactiviteiten ervoor zorgt dat leerlingen nieuwsgierig blijven, overtuigender durven spreken en zorgvuldiger leren luisteren. Ze houden niet alleen kampioenschappen, maar geven ook trainingen aan docenten.

De leerlingen moesten dit jaar debatteren over de volgende stellingen: Nederland heeft de verantwoordelijkheid om gelijke rechten voor LHBTI’s in andere landen te bevorderen, alcoholproducten moeten twee keer zo duur worden, iedereen wordt tot zijn 25e verplicht om te stemmen tijdens de verkiezingen, na een voetbalwedstrijd mogen supporters één uur lang ongestoord vechten op het veld en een politicus die negatief in het nieuws komt moet per direct aftreden.

De eerste twee voorrondes werden in Gorinchem gehouden, de derde vindt plaats op 30 november op het Mendelcollege in Haarlem. De finale is in Utrecht op zaterdag 26 januari.
0838604a9d127048c03d1affcd45e424

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.