gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deborah Gravenstijn over OS: "Spelen van de verliezers"

De Dordtse oud-judoka Deborah Gravenstijn heeft een verklaring voor het wat tegenvallende optreden van de Nederlanders op de Olympische Spelen. "Het is allemaal ik, ik, ik; eilandpolitiek. De naam TeamNL is ook een beetje ongepast. Ze willen eenheid en kracht uitstralen, maar doordat ze steeds minder middelen hebben gaat iedereen voor zichzelf."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De judoka noemt deze Olympische Spelen in het radioprogramma Studio De Witt "de spelen van de verliezers in plaats van de winnaars, het wordt gewoon ondergesneeuwd". Dat komt ook doordat de verkeerde verwachtingen geschept worden. "Achteraf zegt Henk Grol 'mijn lichaam is niet goed', kom daar dan van te voren mee en zeg niet 'hij wordt olympisch kampioen'."

Gravenstijn ziet gelukkig ook wel voorbeeld hoe TeamNL zich wel goed presenteert. Oud-olympisch kampioen Marianne Vos is volgens haar een voorbeeld hoe het wel moet: juichen voor de nieuwe olympische kampioen.

Een oplossing voor het volgens haar verkeerde beleid heeft Gravenstijn niet zo maar. Terug in de judobond waar ze in mei 2016 nog uitstapte - nadat vijf top-judoka's haar vertrek in een open brief eiste - ziet ze ook niet zitten.

Beluister het hele interview met Deborah Gravenstein hier.

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.