gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deborah Gravenstijn over OS: "Spelen van de verliezers"

De Dordtse oud-judoka Deborah Gravenstijn heeft een verklaring voor het wat tegenvallende optreden van de Nederlanders op de Olympische Spelen. "Het is allemaal ik, ik, ik; eilandpolitiek. De naam TeamNL is ook een beetje ongepast. Ze willen eenheid en kracht uitstralen, maar doordat ze steeds minder middelen hebben gaat iedereen voor zichzelf."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De judoka noemt deze Olympische Spelen in het radioprogramma Studio De Witt "de spelen van de verliezers in plaats van de winnaars, het wordt gewoon ondergesneeuwd". Dat komt ook doordat de verkeerde verwachtingen geschept worden. "Achteraf zegt Henk Grol 'mijn lichaam is niet goed', kom daar dan van te voren mee en zeg niet 'hij wordt olympisch kampioen'."

Gravenstijn ziet gelukkig ook wel voorbeeld hoe TeamNL zich wel goed presenteert. Oud-olympisch kampioen Marianne Vos is volgens haar een voorbeeld hoe het wel moet: juichen voor de nieuwe olympische kampioen.

Een oplossing voor het volgens haar verkeerde beleid heeft Gravenstijn niet zo maar. Terug in de judobond waar ze in mei 2016 nog uitstapte - nadat vijf top-judoka's haar vertrek in een open brief eiste - ziet ze ook niet zitten.

Beluister het hele interview met Deborah Gravenstein hier.

Lees ook

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.