gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deborah Gravenstijn over OS: "Spelen van de verliezers"

De Dordtse oud-judoka Deborah Gravenstijn heeft een verklaring voor het wat tegenvallende optreden van de Nederlanders op de Olympische Spelen. "Het is allemaal ik, ik, ik; eilandpolitiek. De naam TeamNL is ook een beetje ongepast. Ze willen eenheid en kracht uitstralen, maar doordat ze steeds minder middelen hebben gaat iedereen voor zichzelf."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De judoka noemt deze Olympische Spelen in het radioprogramma Studio De Witt "de spelen van de verliezers in plaats van de winnaars, het wordt gewoon ondergesneeuwd". Dat komt ook doordat de verkeerde verwachtingen geschept worden. "Achteraf zegt Henk Grol 'mijn lichaam is niet goed', kom daar dan van te voren mee en zeg niet 'hij wordt olympisch kampioen'."

Gravenstijn ziet gelukkig ook wel voorbeeld hoe TeamNL zich wel goed presenteert. Oud-olympisch kampioen Marianne Vos is volgens haar een voorbeeld hoe het wel moet: juichen voor de nieuwe olympische kampioen.

Een oplossing voor het volgens haar verkeerde beleid heeft Gravenstijn niet zo maar. Terug in de judobond waar ze in mei 2016 nog uitstapte - nadat vijf top-judoka's haar vertrek in een open brief eiste - ziet ze ook niet zitten.

Beluister het hele interview met Deborah Gravenstein hier.

Lees ook

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.