gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deborah Gravenstijn over OS: "Spelen van de verliezers"

De Dordtse oud-judoka Deborah Gravenstijn heeft een verklaring voor het wat tegenvallende optreden van de Nederlanders op de Olympische Spelen. "Het is allemaal ik, ik, ik; eilandpolitiek. De naam TeamNL is ook een beetje ongepast. Ze willen eenheid en kracht uitstralen, maar doordat ze steeds minder middelen hebben gaat iedereen voor zichzelf."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De judoka noemt deze Olympische Spelen in het radioprogramma Studio De Witt "de spelen van de verliezers in plaats van de winnaars, het wordt gewoon ondergesneeuwd". Dat komt ook doordat de verkeerde verwachtingen geschept worden. "Achteraf zegt Henk Grol 'mijn lichaam is niet goed', kom daar dan van te voren mee en zeg niet 'hij wordt olympisch kampioen'."

Gravenstijn ziet gelukkig ook wel voorbeeld hoe TeamNL zich wel goed presenteert. Oud-olympisch kampioen Marianne Vos is volgens haar een voorbeeld hoe het wel moet: juichen voor de nieuwe olympische kampioen.

Een oplossing voor het volgens haar verkeerde beleid heeft Gravenstijn niet zo maar. Terug in de judobond waar ze in mei 2016 nog uitstapte - nadat vijf top-judoka's haar vertrek in een open brief eiste - ziet ze ook niet zitten.

Beluister het hele interview met Deborah Gravenstein hier.

Lees ook

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.