gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deelfiets Nextbike blijft voorlopig

53634b6798431ea13bd9b4e7725fd042

Voorlopig kan men gebruik blijven maken van de leenfietsen van Nextybike op het station. De proef van Arriva wordt door Qbuzz met 2 jaar verlengd en zelfs uitgebreid.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De proef met de deelfietsen startte bij Arriva in december 2017. Per 9 december wordt het openbaar vervoer in Dordrecht echter overgenomen door Qbuzz. Deze laatste wil de proef met 2 jaar verlengen en zelfs uitbreiden.

De proef met de deelfietsen is gedaan om te kijken in hoeverre er gebruik van wordt gemaakt. Dat gebruik is nog niet bijster groot, maar vertoont wel een opgaande lijn.

In december 2017 is in Dordrecht een proef met deelfietsen gestart. Deze proef is uitgevoerd door de provincie Zuid-Holland, de gemeente Dordrecht, Waterbus, Arriva en Nextbike. Per 9 december 2018 neemt Qbuzz het openbaar vervoer in Dordrecht over van Arriva. Na een eerste pilotjaar wordt de proef met het deelfietssysteem Nextbike met 2 jaar verlengd.

De eerste start is gemaakt door een Nextbike halte bij het stadskantoor te openen zodat ook voor ambtenaren van de gemeente een aantrekkelijk alternatief ontstaat van P+R naar werk en van station naar werk. Daarnaast wordt betalen met Ideal mogelijk gemaakt; hiermee wordt een belangrijke drempel (alleen betalen met creditcard) weggenomen.

Door het toevoegen van elektrische fietsen en een aantal nieuwe halteplaatsen is de verwachting dat de Nextbike aantrekkelijker wordt.

De huidige haltes van Nextbike in Dordrecht zijn Dordrecht Centraal Station, P+R Energiehuis, P+R Weeskinderdijk, De Merwedekade (Waterbus) en Grevelingenweg/Baanhoek. Het aantal locaties in de regio wordt uitgebreid, de extra locaties worden binnenkort definitief bekend gemaakt.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.