Dordrecht, Netherlands

Deelfiets Nextbike blijft voorlopig

Voorlopig kan men gebruik blijven maken van de leenfietsen van Nextybike op het station. De proef van Arriva wordt door Qbuzz met 2 jaar verlengd en zelfs uitgebreid.
Leo Roubos | 2 november 2018 12:04 | Aangepast op 2 november 2018 12:04
De proef met de deelfietsen startte bij Arriva in december 2017. Per 9 december wordt het openbaar vervoer in Dordrecht echter overgenomen door Qbuzz. Deze laatste wil de proef met 2 jaar verlengen en zelfs uitbreiden.

De proef met de deelfietsen is gedaan om te kijken in hoeverre er gebruik van wordt gemaakt. Dat gebruik is nog niet bijster groot, maar vertoont wel een opgaande lijn.

In december 2017 is in Dordrecht een proef met deelfietsen gestart. Deze proef is uitgevoerd door de provincie Zuid-Holland, de gemeente Dordrecht, Waterbus, Arriva en Nextbike. Per 9 december 2018 neemt Qbuzz het openbaar vervoer in Dordrecht over van Arriva. Na een eerste pilotjaar wordt de proef met het deelfietssysteem Nextbike met 2 jaar verlengd.

De eerste start is gemaakt door een Nextbike halte bij het stadskantoor te openen zodat ook voor ambtenaren van de gemeente een aantrekkelijk alternatief ontstaat van P+R naar werk en van station naar werk. Daarnaast wordt betalen met Ideal mogelijk gemaakt; hiermee wordt een belangrijke drempel (alleen betalen met creditcard) weggenomen.

Door het toevoegen van elektrische fietsen en een aantal nieuwe halteplaatsen is de verwachting dat de Nextbike aantrekkelijker wordt.

De huidige haltes van Nextbike in Dordrecht zijn Dordrecht Centraal Station, P+R Energiehuis, P+R Weeskinderdijk, De Merwedekade (Waterbus) en Grevelingenweg/Baanhoek. Het aantal locaties in de regio wordt uitgebreid, de extra locaties worden binnenkort definitief bekend gemaakt.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...