gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deelscooters over een maand verleden tijd in Dordrecht: ‘Erg jammer'

6289b71fc41ccc81e3a8fad6314991eb

Deelvervoerder GO-Sharing stopt ermee in Dordrecht. Tot en met eind augustus kun je de groene scooters nog gebruiken, maar daarna zullen ze één voor één worden weggehaald.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
“Deelvervoer is een belangrijk onderdeel van de bereikbaarheid in Dordrecht. Hierdoor worden mensen gestimuleerd om de auto te laten staan en zich te verplaatsen op een duurzame manier”, volgens gemeentewoordvoerder Frank Meijer.

Sinds de helmplicht voor snorfietsen van januari 2023 hebben de aanbieders van deelscooters de voertuigen aangepast met een helmkoffer. Meijer denkt dat de helmplicht invloed heeft gehad op het gebruik van de elektrische scooters. “GO-Sharing gaf aan uit Dordrecht te vertrekken vanwege te weinig gebruik. Ik denk dat die helmplicht daaraan heeft bijgedragen."

In maart 2024 waren er 140 deelscooters en 24 deelfietsen van het bedrijf te vinden in de stad. Als die straks allemaal uit het straatbeeld verdwenen zijn blijven er nog 114 deelfietsen over van het bedrijf Donkey Republic. “We gaan nog onderzoeken hoe we dit gat op gaan vullen”, geeft Meijer aan.

Lees ook

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.