gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Delegatie uit Nigeria bezoekt Duurzaamheidsfabriek

Een delegatie van werkgevers, opleiders en overheidsfunctionarissen uit Nigeria heeft maandag de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark bezocht. De groep wil weten hoe ze de verbinding tussen onderwijs en bedrijfsleven kan verbeteren. De delegatie bezoekt nog meer instellingen en bedrijven in Nederland die actief zijn in de technische sector.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De delegatie is in de Duurzaamheidsfabriek rondgeleid. Ze hebben onder andere een simulator van een windmolen, een buizeninstallatie en 3D-printers bekeken. In de Duurzaamheidsfabriek wordt samengewerkt tussen onderwijs, bedrijfsleven en overheid. Dat zou voor leerlingen en studenten resulteren in een optimale aansluiting op de arbeidsmarkt.

In Nigeria hebben ze wel oren naar het onderwijsconcept in de Duurzaamheidsfabriek. “Het is voor ons heel leerzaam om kennis te maken met hybride onderwijs. Een dergelijk onderwijsconcept zou ook in Nigeria de symbiose tussen de leeromgeving en het bedrijfsleven accurater maken”, zegt Aisha Abubakar. Zij is de Nigeriaanse minister van Buitenlandse Zaken voor Industrie, Handel en Belegging en maakte deel uit van de delegatie. “Wij zijn dankbaar dat de Duurzaamheidsfabriek haar ‘best practices’ met ons heeft willen delen en keren met veel kennis en inzichten terug naar huis.”

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."