gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Delegatie uit Nigeria bezoekt Duurzaamheidsfabriek

Een delegatie van werkgevers, opleiders en overheidsfunctionarissen uit Nigeria heeft maandag de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark bezocht. De groep wil weten hoe ze de verbinding tussen onderwijs en bedrijfsleven kan verbeteren. De delegatie bezoekt nog meer instellingen en bedrijven in Nederland die actief zijn in de technische sector.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De delegatie is in de Duurzaamheidsfabriek rondgeleid. Ze hebben onder andere een simulator van een windmolen, een buizeninstallatie en 3D-printers bekeken. In de Duurzaamheidsfabriek wordt samengewerkt tussen onderwijs, bedrijfsleven en overheid. Dat zou voor leerlingen en studenten resulteren in een optimale aansluiting op de arbeidsmarkt.

In Nigeria hebben ze wel oren naar het onderwijsconcept in de Duurzaamheidsfabriek. “Het is voor ons heel leerzaam om kennis te maken met hybride onderwijs. Een dergelijk onderwijsconcept zou ook in Nigeria de symbiose tussen de leeromgeving en het bedrijfsleven accurater maken”, zegt Aisha Abubakar. Zij is de Nigeriaanse minister van Buitenlandse Zaken voor Industrie, Handel en Belegging en maakte deel uit van de delegatie. “Wij zijn dankbaar dat de Duurzaamheidsfabriek haar ‘best practices’ met ons heeft willen delen en keren met veel kennis en inzichten terug naar huis.”

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.