Dordrecht, Netherlands

Delta Maritime Student Challenge een succes

Studenten van de technische opleidingen van het Da Vinci College hadden donderdag een bijzondere uitdaging. Tijdens de Maritime Delta Student Challenge werkten ze cases uit samen met vertegenwoordigers van bedrijven uit de maritieme sector, om zo meer ervaring in de praktijk op te doen.
Matthijs Meerman | 13 december 2019 16:19 | Aangepast op 13 december 2019 16:19
“We merken dat we mbo-studenten meer in contact willen laten komen met de maritieme sector,” vertelt Hilde Veeken, van Innovation Quarter. “We willen dat ze zo zien wat de uitdagingen zijn, daarnaast kunnen ze hieruit stageplekken of misschien wel een toekomstige baan krijgen.”

De bedrijven er erg enthousiast over, zo ook Martijn Letschert van Feadship. “Wij zijn eigenlijk altijd op zoek naar nieuw talent. Studenten hebben meestal net een andere invalshoek, dus die frisse blik kan juist nieuwe ideeën opleveren.”

Aan het einde van de ochtend werd voor de best uitgewerkte case een prijs uitgereikt door de wethouder. Hij is een voorstander van dit soort evenementen. “Dit evenement is erg waardevol voor de regio, want het is in deze sector erg belangrijk dat de studenten in contact komen met bedrijven.”

Lees ook

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...

Uitgeputte koe krijgt stroomstoten, Veehandelaar sleept haar weg met touw

Een veehandelaar uit Oud-Alblas claimde op zijn website dat de dierenliefde hem met de paplepel was ...

Gaat dit beeldmerk Dordrecht écht op de kaart zetten? 'Het lijkt op Google'

Dordrecht heeft een nieuw beeldmerk én een nieuwe slogan. De leus 'Het begint in Dordrecht’ moet de ...

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...