Dordrecht, Netherlands

Delta Maritime Student Challenge een succes

Studenten van de technische opleidingen van het Da Vinci College hadden donderdag een bijzondere uitdaging. Tijdens de Maritime Delta Student Challenge werkten ze cases uit samen met vertegenwoordigers van bedrijven uit de maritieme sector, om zo meer ervaring in de praktijk op te doen.
Matthijs Meerman | 13 december 2019 16:19 | Aangepast op 13 december 2019 16:19
“We merken dat we mbo-studenten meer in contact willen laten komen met de maritieme sector,” vertelt Hilde Veeken, van Innovation Quarter. “We willen dat ze zo zien wat de uitdagingen zijn, daarnaast kunnen ze hieruit stageplekken of misschien wel een toekomstige baan krijgen.”

De bedrijven er erg enthousiast over, zo ook Martijn Letschert van Feadship. “Wij zijn eigenlijk altijd op zoek naar nieuw talent. Studenten hebben meestal net een andere invalshoek, dus die frisse blik kan juist nieuwe ideeën opleveren.”

Aan het einde van de ochtend werd voor de best uitgewerkte case een prijs uitgereikt door de wethouder. Hij is een voorstander van dit soort evenementen. “Dit evenement is erg waardevol voor de regio, want het is in deze sector erg belangrijk dat de studenten in contact komen met bedrijven.”

Lees ook

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...