gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Delta Maritime Student Challenge een succes

89667cafb7ec3ecbb2339166191108b5

Studenten van de technische opleidingen van het Da Vinci College hadden donderdag een bijzondere uitdaging. Tijdens de Maritime Delta Student Challenge werkten ze cases uit samen met vertegenwoordigers van bedrijven uit de maritieme sector, om zo meer ervaring in de praktijk op te doen.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“We merken dat we mbo-studenten meer in contact willen laten komen met de maritieme sector,” vertelt Hilde Veeken, van Innovation Quarter. “We willen dat ze zo zien wat de uitdagingen zijn, daarnaast kunnen ze hieruit stageplekken of misschien wel een toekomstige baan krijgen.”

De bedrijven er erg enthousiast over, zo ook Martijn Letschert van Feadship. “Wij zijn eigenlijk altijd op zoek naar nieuw talent. Studenten hebben meestal net een andere invalshoek, dus die frisse blik kan juist nieuwe ideeën opleveren.”

Aan het einde van de ochtend werd voor de best uitgewerkte case een prijs uitgereikt door de wethouder. Hij is een voorstander van dit soort evenementen. “Dit evenement is erg waardevol voor de regio, want het is in deze sector erg belangrijk dat de studenten in contact komen met bedrijven.”

Lees ook

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.