Dordrecht, Netherlands

Dementerenden kunnen nu snoezelen bij Vreedonk

Lekker ontspannen en genieten van een massage. Dat kan voortaan in de snoezelruimte bij Het Spectrum Vreedonk: een speciale ruimte waarin ouderen met dementie terecht kunnen om tot rust te komen en contact te maken.
Maud Kannekens | 4 oktober 2018 15:31 | Aangepast op 4 oktober 2018 15:31
'Het Hofje' is ingericht met verschillende lichten, rustige muziek, geuren, geprojecteerde natuurbeelden, spiegels of een massage. Het snoezelen spreekt de zintuigen aan, die bij mensen met dementie nog heel goed in tact zijn.

“Je ziet vaak bij mensen die overprikkeld zijn, dat ze niet zo goed kunnen filteren en de emotie en de gevoelens die daarbij komen kijken niet zo goed kunnen reguleren”, vertelt Anna Roelofs, activiteitenbegeleider in Vreedonk. “Die mensen kunnen in de snoezelruimte tot rust komen.”&frags=pl%2Cwn

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...