gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Denk goed na over verkoop Eneco-aandelen”

De Centrale Ondernemingsraad (COR) van Eneco heeft een open brief gestuurd aan alle 53 gemeenteraden van de gemeenten die aandeelhouder zijn van Eneco. Dordrecht is met 9% van de aandelen een van de grootste.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin vragen de 3500 werknemers de raden heel goed na te denken over de vraag of ze de aandelen van het bedrijf willen verkopen en de kans lopen dat het in handen komt van een (buitenlandse) investeringsmaatschappij. En als besloten wordt tot verkoop om dat te doen aan een investeerder die de doelstellingen van Eneco over duurzame energie onderschrijft. Ook behoud van werkgelegenheid zou een belangrijke overweging moeten zijn.

Vorige week bleek dat een rapport van KPMG over Eneco dat in 2014 is opgesteld niet openbaar is gemaakt. Ook de Dordtse gemeenteraad heeft hierin nog geen inzage gehad. Osman Soy van Beter voor Dordt zegt hierover in NRC: “We stemmen pas op 31 oktober over de verkoop van ons aandeel (9 procent) in Eneco. Dus we hebben nog even de tijd om uit te zoeken wat er in dat geheime KPMG-rapport staat. We willen als gemeente in elk geval niet op de stoel van een commercieel bedrijf gaan zitten. Wel willen we weten of een eventuele overnamepartij betrouwbaar is.”

Lees ook

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.