gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Denk goed na over verkoop Eneco-aandelen”

De Centrale Ondernemingsraad (COR) van Eneco heeft een open brief gestuurd aan alle 53 gemeenteraden van de gemeenten die aandeelhouder zijn van Eneco. Dordrecht is met 9% van de aandelen een van de grootste.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin vragen de 3500 werknemers de raden heel goed na te denken over de vraag of ze de aandelen van het bedrijf willen verkopen en de kans lopen dat het in handen komt van een (buitenlandse) investeringsmaatschappij. En als besloten wordt tot verkoop om dat te doen aan een investeerder die de doelstellingen van Eneco over duurzame energie onderschrijft. Ook behoud van werkgelegenheid zou een belangrijke overweging moeten zijn.

Vorige week bleek dat een rapport van KPMG over Eneco dat in 2014 is opgesteld niet openbaar is gemaakt. Ook de Dordtse gemeenteraad heeft hierin nog geen inzage gehad. Osman Soy van Beter voor Dordt zegt hierover in NRC: “We stemmen pas op 31 oktober over de verkoop van ons aandeel (9 procent) in Eneco. Dus we hebben nog even de tijd om uit te zoeken wat er in dat geheime KPMG-rapport staat. We willen als gemeente in elk geval niet op de stoel van een commercieel bedrijf gaan zitten. Wel willen we weten of een eventuele overnamepartij betrouwbaar is.”

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.