gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Denk goed na over verkoop Eneco-aandelen”

De Centrale Ondernemingsraad (COR) van Eneco heeft een open brief gestuurd aan alle 53 gemeenteraden van de gemeenten die aandeelhouder zijn van Eneco. Dordrecht is met 9% van de aandelen een van de grootste.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin vragen de 3500 werknemers de raden heel goed na te denken over de vraag of ze de aandelen van het bedrijf willen verkopen en de kans lopen dat het in handen komt van een (buitenlandse) investeringsmaatschappij. En als besloten wordt tot verkoop om dat te doen aan een investeerder die de doelstellingen van Eneco over duurzame energie onderschrijft. Ook behoud van werkgelegenheid zou een belangrijke overweging moeten zijn.

Vorige week bleek dat een rapport van KPMG over Eneco dat in 2014 is opgesteld niet openbaar is gemaakt. Ook de Dordtse gemeenteraad heeft hierin nog geen inzage gehad. Osman Soy van Beter voor Dordt zegt hierover in NRC: “We stemmen pas op 31 oktober over de verkoop van ons aandeel (9 procent) in Eneco. Dus we hebben nog even de tijd om uit te zoeken wat er in dat geheime KPMG-rapport staat. We willen als gemeente in elk geval niet op de stoel van een commercieel bedrijf gaan zitten. Wel willen we weten of een eventuele overnamepartij betrouwbaar is.”

Lees ook

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.