gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Denk goed na over verkoop Eneco-aandelen”

De Centrale Ondernemingsraad (COR) van Eneco heeft een open brief gestuurd aan alle 53 gemeenteraden van de gemeenten die aandeelhouder zijn van Eneco. Dordrecht is met 9% van de aandelen een van de grootste.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin vragen de 3500 werknemers de raden heel goed na te denken over de vraag of ze de aandelen van het bedrijf willen verkopen en de kans lopen dat het in handen komt van een (buitenlandse) investeringsmaatschappij. En als besloten wordt tot verkoop om dat te doen aan een investeerder die de doelstellingen van Eneco over duurzame energie onderschrijft. Ook behoud van werkgelegenheid zou een belangrijke overweging moeten zijn.

Vorige week bleek dat een rapport van KPMG over Eneco dat in 2014 is opgesteld niet openbaar is gemaakt. Ook de Dordtse gemeenteraad heeft hierin nog geen inzage gehad. Osman Soy van Beter voor Dordt zegt hierover in NRC: “We stemmen pas op 31 oktober over de verkoop van ons aandeel (9 procent) in Eneco. Dus we hebben nog even de tijd om uit te zoeken wat er in dat geheime KPMG-rapport staat. We willen als gemeente in elk geval niet op de stoel van een commercieel bedrijf gaan zitten. Wel willen we weten of een eventuele overnamepartij betrouwbaar is.”

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.