gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dennis heet je welkom in Luca Osteria bar

2bdad195ee7377cdc4193434db445946

Na het feest van 23 en 24 november 2018, waarin officieel door het Dordtse publiek afscheid is genomen van taspasbar Miró, gaat zaterdag 13 april na een ingrijpende verbouwing Luca Osteria bar open voor publiek. Vrijdag draaien ze een proef avond en daarna gaat het grote avontuur van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is nog afwachten of Luca net zo succesvol wordt als het vorige concept in de beginjaren. De nieuwe eigenaar, Dennis van Buuren, heeft er in ieder geval alles aan gedaan. Er staat een grote steenoven op de bovenverdieping van de zaak en de nieuwe keuken is half open.

De jonge ondernemer geeft aan dat de nieuwe zaak voor een perfectionist als hij nog niet klaar is. De grote blikvangers zijn aanwezig en de gezellige zitjes staan op hun plaats. Niets staat dus een mooi openingsweekend in de weg, zou je zeggen. Tijd voor een groot feest is er nog niet. Dennis geeft aan dat hij eerst maar eens De Passion en Koningsdag gaat draaien. Ergens in mei is het voornemen een officiële opening te organiseren.

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.