Dordrecht, Netherlands

Derde tiny forest als extra stimulans om buiten te spelen

Een bos, net zo groot als een tennisveld; een zogenoemd tiny forest, werd afgelopen maandag onthuld door leerlingen van basisschool de Albatros en De Fontein en wethouder Marco Stam. De leerlingen mochten ook de naam bedenken en dus plantte de wethouder een boom in de ‘Beastbos’.
Marjolein Vos | 2 december 2021 09:15 | Aangepast op 2 december 2021 09:15
Een bos, net zo groot als een tennisveld, een zogenoemd tiny forest, werd afgelopen maandag onthuld door leerlingen van basisschool de Albatros en De Fontein en wethouder Marco Stam. De leerlingen mochten ook de naam bedenken en dus plantte de wethouder een boom in de ‘Beastbos’.

Bijzonder is dat het twee bossen naast elkaar zijn. Ze liggen aan de Van Gendtstraat naast het schoolplein van de scholen. “We hebben daar bewust voor gekozen,” zegt de wethouder. “Je kunt nu zeggen dat iedere school zijn eigen bosje heeft gekregen.” De kinderen kunnen de bomen en paden onderhouden. Maar ook een bijdrage leveren aan de biodiversiteit. De leraren kunnen er weer een stukje leerprogramma omheen opzetten.

Lees ook:

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Werkzaamheden aan nieuwe opvanglocatie Papendrecht deels gestaakt

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft een deel van de werkzaamheden op een nieuw te re...

Enquête over te bouwen zwembad: grote glijbaan of toch een ligweide?

Een nieuw zwembad voor inwoners van de gemeenten Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht komt steeds di...

Foodtruck kantelt bij Drechttunnel

Een foodtruck is zondagmiddag gekanteld op de A16 bij Dordrecht. Door nog onbekende oorzaak ging het...

10e editie Dordtse Pride feestelijk afgetrapt met Pride Walk

Onder een lekker zonnetje verzamelden honderden mensen zich zaterdagmiddag voor de Pride Walk. De lo...

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...

Dordtse meteoriet levert ruim 1,7 miljoen euro op

De grote ijzermeteoriet van Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht is zaterdag geveild voor een bedrag ...