Dordrecht, Netherlands

Derde tiny forest als extra stimulans om buiten te spelen

Een bos, net zo groot als een tennisveld; een zogenoemd tiny forest, werd afgelopen maandag onthuld door leerlingen van basisschool de Albatros en De Fontein en wethouder Marco Stam. De leerlingen mochten ook de naam bedenken en dus plantte de wethouder een boom in de ‘Beastbos’.
Marjolein Vos | 2 december 2021 09:15 | Aangepast op 2 december 2021 09:15
Een bos, net zo groot als een tennisveld, een zogenoemd tiny forest, werd afgelopen maandag onthuld door leerlingen van basisschool de Albatros en De Fontein en wethouder Marco Stam. De leerlingen mochten ook de naam bedenken en dus plantte de wethouder een boom in de ‘Beastbos’.

Bijzonder is dat het twee bossen naast elkaar zijn. Ze liggen aan de Van Gendtstraat naast het schoolplein van de scholen. “We hebben daar bewust voor gekozen,” zegt de wethouder. “Je kunt nu zeggen dat iedere school zijn eigen bosje heeft gekregen.” De kinderen kunnen de bomen en paden onderhouden. Maar ook een bijdrage leveren aan de biodiversiteit. De leraren kunnen er weer een stukje leerprogramma omheen opzetten.

Lees ook:

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...